piątek, 12 lipca

Depilacja laserowa – fakty

Depilacja laserowa na dobre wpisała się jako jedna z flagowych usług proponowanych przez najlepsze salony kosmetyczne. Jej nie inwazyjność w połączeniu z trwałymi i doskonałymi efektami powoduje, że klienci — zarówno kobiety, jak i mężczyźni — decydują się na jej wykonanie. Oczywiście, wokół zabiegu narosło kilka mitów i nieustannie pojawiają się różne pytania. Przyjrzyjmy się zatem, czym jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa- ile razy i kiedy?

Wiele mówi się o skuteczności depilacji laserowej, ale też wskazuje się na konieczność powtórzenia zabiegu. To z kolei rodzi wiele wątpliwości u osób sceptycznie podchodzących do rzeczywistych i możliwych do osiągnięcia efektów.

Faktem jest, że usuwanie owłosienia laserem wymaga kilku zabiegów wykonywanych w różnych odstępach czasowych. Ta konieczność wiąże się między innymi z cyklami wzrostu włosów, które są po prostu różne. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Efektywność zabiegu jest tym większa, im lepsze są naturalne warunki tzn. kolor i grubość włosów, a także karnacja skóry. Im włoski grubsze i ciemniejsze, tym szybciej zostaną trwale usunięte. Dlatego też osobom, które mają jasne i cienkie włoski zaleca się przeprowadzenie zabiegu zimą. Trzykrotne wykonanie zabiegu depilacji laserem najczęściej przynosi satysfakcjonujące efekty w postaci gładkiej skóry.

Zobacz również   Klinika medycyny estetycznej – kryteria wyboru

Trwała czy czasowa depilacja?

Nowoczesne lasery używane do depilacji pozwalają na trwałe uszkodzenie cebulki włosa, a tym samym eliminują możliwość ich odrastania. Wiązka światła emitowanego przez głowicę lasera dociera poprzez melaninę do cebulki włosa, trwale ją uszkadzając. Jeśli włosy są zbyt jasne lub też nie zdążyły dostatecznie wyrosnąć.

Trwałe rezultaty osiąga się najczęściej po wykonaniu 3 – 6 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Po pierwszych seriach naświetlań włoski odrastają słabsze, nie mniej po pierwszych trzech zabiegach trwale zostaje usuniętych około 80-90 proc. włosków. Jeśli specjalista wykonujący zabieg uzna, że usuwane owłosienie rzeczywiście jest problematyczne, zaleci wykonanie zabiegu utrwalającego efekty po upływie roku do 2 lat.

Zobacz również   Co jeść, aby na dłużej zachować młody wygląd?

Bolesny czy komfortowy

Kwestia bolesności zależy w dużej mierze od osoby poddającej się zabiegowi, a raczej od jej odczuwania bólu, który dla każdej z osób jest kwestią indywidualną. Z całym przekonaniem depilacja laserowa bikini jest zabiegiem o wiele przyjemniejszym niż tradycyjne usuwanie włosków przy użyciu wosku czy depilatora. Co więcej, wrażliwe okolice są wprost odpowiednimi do usuwania owłosienia laserem.

Niska odczuwalność bólu, bądź też wyłącznie uczucie swędzenia czy pieczenia to jedne z atutów. Kolejnym jest fakt, że depilacja laserowa bikini jest zabiegiem, który nie uszkadza naskórka. Chcąc przeprowadzić skuteczną depilację laserową, warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego, który dysponuje najnowszym i zaawansowanym technologicznie sprzętem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med

Zobacz również   Regulacja brwi krok po kroku bez tajemnic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.