poniedziałek, 4 grudnia

Regulacja brwi krok po kroku bez tajemnic!

Brwi to niepozorny element twarzy, który jednak pozwala nadać jej odpowiedni charakter, a nawet wyprofilować kształt. Regulacja brwi obecnie stała się wymogiem, który pozwala nam określić czy dana kobieta należy do grona zadbanych i przywiązujących uwagę do swojego wyglądu, czy też pozwala naturze na porost brwi niekiedy w bardzo nieokiełznany sposób. Dobrze wyregulowane brwi poprawiają i wzmacniają oprawę oczu, a także sprawiają, że oko jest zdecydowanie bardziej „otwarte”, dzięki czemu wydaje się większe.

Prawidłowa regulacja brwi

Należy pamiętać, aby w żadnym wypadku nie walczyć z naturą w sposób zbyt drastyczny, żeby końcowy efekt nie naraził nas na śmieszność i sztuczny wygląd. Jeśli naturalnie Twoje brwi są jasne i cienkie nie ma potrzeby, aby zamalowywać je czarną kredką można jedynie subtelnie przyciemnić je delikatnym brązem. Kredka do brwi Maybelline sprawi, że nawet jasne i delikatne brwi nabiorą charakteru i zyskają na pełni oraz wyrazistości. Należy wtedy również nie wyrywać zbyt dużej ich ilości, aby nie pozostawić jedynie cieniutkich kreseczek, co również nie wygląda zbyt dobrze. W przypadku grubych brwi sprawa wydaje się nieco łatwiejsza, gdyż mamy dzięki ich ilości większe pole manewru. Dowiedz się, w jaki sposób regulować brwi, aby wyglądać naturalnie i z klasą!

Regulacja brwi krok po kroku

Warto dostosować kształt brwi do twarzy. I tak zaokrąglone brwi zniwelują trójkątny kształt twarzy. Brwi z wyraźnym wyciągnięciem ku górze nadadzą charakteru twarzy kwadratowej i okrągłej. Przy owalnym jej kształcie sprawdzi się niemal każda linia brwi, przy czym najbezpieczniejsza będzie lekko zaokrąglona. Podczas wyrywania brwi pęsetą postaraj się wyrywać włoski zdecydowanym ruchem ręki i zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Można w tym celu używać również wosku, który pozwoli pozbyć się naraz większej części włosków, jednak pęseta jest w tej kwestii znacznie dokładniejszym narzędziem.

Ważną sprawą jest idealna symetria obu brwi. Dlatego podczas regulacji należy co jakiś czas odsunąć twarz od lusterka i sprawdzić jak wyglądają obie brwi, czy są tej samej długości, grubości i czy odwzorowano ten sam ich kształt.

Do uzyskania odpowiedniego kształtu brwi przyda nam się nieco dłuższy pędzelek do malowania, patyczek lub jakikolwiek przedmiot, który będzie wskazywał nam prostą linię. Poprzez przykładanie go w odpowiedni sposób będziemy w stanie odpowiednio wyregulować kształt brwi.

  • Gdzie brwi powinny się rozpoczynać? – Aby to sprawdzić przyłóż patyczek równolegle do płatka nosa, tak, aby stykał się z brwiami i czołem. Wszystkie włoski, które znajdą się poza nim powinny zostać usunięte. Ten sam ruch wykonaj po drugiej stronie nosa.
  • W którym miejscu powinien się znaleźć łuk? – Ponownie przyłóż patyczek do płatka nosa patrz na wprost i skieruj go pod kątem tak, aby jego część przechodziła równo przez źrenicę oka. Właśnie w tym miejscu brew powinna kierować się ku górze.
  • Jaką długość powinny mieć brwi? – Teraz również przyda nam się wcześniej używany patyczek. Przyłóż go przy płatku nosa, a jego koniec skieruj ku zewnętrznemu kącikowi oka. Końcówka patyczka krzyżująca się brwiami wskaże Ci właściwe miejsce ich zakończenia.

Czy regulacja brwi boli?

Bolesność regulacji uzależniona jest od metody, jaką się ją wykonuje, naturalnej grubości włosków, a najczęściej także od indywidualnej tolerancji bólu. Przy użyciu wosku ból będzie silniejszy, ale jednorazowy, natomiast posługując się pęsetą narażamy się na niego przy każdorazowym wyrywaniu pojedynczego włoska. Również grubsze i ciemne włoski będą bardziej bolesne przy wyrywaniu ze względu na większe i mocniej ukorzenione cebulki. Aby złagodzić ból towarzyszący regulacji brwi warto wykorzystać kostki lodu, które przykładane do skóry, chociaż minimalnie zniwelują pojawiający się ból.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.