wtorek, 18 czerwca

Regulacja brwi krok po kroku bez tajemnic!

Brwi to niepozorny element twarzy, który jednak pozwala nadać jej odpowiedni charakter, a nawet wyprofilować kształt. Regulacja brwi obecnie stała się wymogiem, który pozwala nam określić czy dana kobieta należy do grona zadbanych i przywiązujących uwagę do swojego wyglądu, czy też pozwala naturze na porost brwi niekiedy w bardzo nieokiełznany sposób. Dobrze wyregulowane brwi poprawiają i wzmacniają oprawę oczu, a także sprawiają, że oko jest zdecydowanie bardziej „otwarte”, dzięki czemu wydaje się większe.

Prawidłowa regulacja brwi

Należy pamiętać, aby w żadnym wypadku nie walczyć z naturą w sposób zbyt drastyczny, żeby końcowy efekt nie naraził nas na śmieszność i sztuczny wygląd. Jeśli naturalnie Twoje brwi są jasne i cienkie nie ma potrzeby, aby zamalowywać je czarną kredką można jedynie subtelnie przyciemnić je delikatnym brązem. Kredka do brwi Maybelline sprawi, że nawet jasne i delikatne brwi nabiorą charakteru i zyskają na pełni oraz wyrazistości. Należy wtedy również nie wyrywać zbyt dużej ich ilości, aby nie pozostawić jedynie cieniutkich kreseczek, co również nie wygląda zbyt dobrze. W przypadku grubych brwi sprawa wydaje się nieco łatwiejsza, gdyż mamy dzięki ich ilości większe pole manewru. Dowiedz się, w jaki sposób regulować brwi, aby wyglądać naturalnie i z klasą!

Zobacz również   Sekret Eleganckich Sneakersów: Jak Buty Sportowe Zdobyły Świat Mody

Regulacja brwi krok po kroku

Warto dostosować kształt brwi do twarzy. I tak zaokrąglone brwi zniwelują trójkątny kształt twarzy. Brwi z wyraźnym wyciągnięciem ku górze nadadzą charakteru twarzy kwadratowej i okrągłej. Przy owalnym jej kształcie sprawdzi się niemal każda linia brwi, przy czym najbezpieczniejsza będzie lekko zaokrąglona. Podczas wyrywania brwi pęsetą postaraj się wyrywać włoski zdecydowanym ruchem ręki i zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Można w tym celu używać również wosku, który pozwoli pozbyć się naraz większej części włosków, jednak pęseta jest w tej kwestii znacznie dokładniejszym narzędziem.

Ważną sprawą jest idealna symetria obu brwi. Dlatego podczas regulacji należy co jakiś czas odsunąć twarz od lusterka i sprawdzić jak wyglądają obie brwi, czy są tej samej długości, grubości i czy odwzorowano ten sam ich kształt.

Zobacz również   Depilacja laserowa - fakty

Do uzyskania odpowiedniego kształtu brwi przyda nam się nieco dłuższy pędzelek do malowania, patyczek lub jakikolwiek przedmiot, który będzie wskazywał nam prostą linię. Poprzez przykładanie go w odpowiedni sposób będziemy w stanie odpowiednio wyregulować kształt brwi.

  • Gdzie brwi powinny się rozpoczynać? – Aby to sprawdzić przyłóż patyczek równolegle do płatka nosa, tak, aby stykał się z brwiami i czołem. Wszystkie włoski, które znajdą się poza nim powinny zostać usunięte. Ten sam ruch wykonaj po drugiej stronie nosa.
  • W którym miejscu powinien się znaleźć łuk? – Ponownie przyłóż patyczek do płatka nosa patrz na wprost i skieruj go pod kątem tak, aby jego część przechodziła równo przez źrenicę oka. Właśnie w tym miejscu brew powinna kierować się ku górze.
  • Jaką długość powinny mieć brwi? – Teraz również przyda nam się wcześniej używany patyczek. Przyłóż go przy płatku nosa, a jego koniec skieruj ku zewnętrznemu kącikowi oka. Końcówka patyczka krzyżująca się brwiami wskaże Ci właściwe miejsce ich zakończenia.
Zobacz również   Herbata z mniszka i jej zalety

Czy regulacja brwi boli?

Bolesność regulacji uzależniona jest od metody, jaką się ją wykonuje, naturalnej grubości włosków, a najczęściej także od indywidualnej tolerancji bólu. Przy użyciu wosku ból będzie silniejszy, ale jednorazowy, natomiast posługując się pęsetą narażamy się na niego przy każdorazowym wyrywaniu pojedynczego włoska. Również grubsze i ciemne włoski będą bardziej bolesne przy wyrywaniu ze względu na większe i mocniej ukorzenione cebulki. Aby złagodzić ból towarzyszący regulacji brwi warto wykorzystać kostki lodu, które przykładane do skóry, chociaż minimalnie zniwelują pojawiający się ból.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.