środa, 29 maja

Klinika medycyny estetycznej – kryteria wyboru

Medycyna estetyczna dziś przeżywa prawdziwą rewolucję. Chętnie poddajemy się wszelkiego rodzaju zabiegom, które mają na celu przynieść efekt odmłodzenia, ujędrnienia, nawilżenia i tym podobnych efektów. Finalnie rolę odgrywa wykonanie takiego zabiegu, który poprawi nasz wygląd zewnętrzny. W związku z rosnącym zainteresowaniem tego typu działań znacząco wzrosła liczba klinik medycyny estetycznej, jak i specjalistów, którzy dokonują różnego rodzaju zabiegów. Niestety nie brakuje ofert zdecydowanie niegodnych polecenia, a wynika to z faktu, iż pod względem formalnym czy też prawnym nie wyróżnia się pojęcia medycyny estetycznej. Brak regulacji powoduje stosunkowo dużą „samowolkę” pośród tych, którzy nie zawsze zasługują na miano specjalistów.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając klinikę medycyny estetycznej? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze, by móc liczyć na kompleksową obsługę, przyjazną atmosferę i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów?

Zobacz również   Charakterystyka i zalety kosmetyków mineralnych

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, iż uwagę zwracamy nie tylko na ofertę, ceny czy też sam wygląd wybranej placówki, ale również jakość stosowanych produktów, bowiem na rynku znaleźć można niestety niebezpieczne podróbki.

Wybrana placówka medyczna, powinna posiadać zezwolenie na prowadzenie działalności leczniczej, a ten fakt bez problemu sprawdzimy w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Nie mniej ważnym aspektem pozostaje strona internetowa placówki, czyli jej wirtualna wizytówka. Tutaj uwagę zwraca się nie tylko na ofertę, cennik, opis wykonywanych zabiegów oraz kadrę, ale również podstawowe dane kontaktowe i administracyjne, a także zdjęcia placówki. Klinika Lespa to świetny przykład, jak duże znaczenie ma chociażby strona internetowa.

Kadra specjalistów powinna mieć doświadczenie i musi dysponować odpowiednim wykształceniem. Pamiętać należy o tym, iż czym innym jest pojęcie kosmetyczki, a kosmetologa. Nadto to spora różnica w możliwościach względem oferowanych i wykonywanych zabiegów. Ogromnie ważna jest jakość użytkowanych sprzętów, narzędzi i urządzeń służących do wykonywania poszczególnych zabiegów. Jesteśmy nadto w stanie sprawdzić jakość stosowanych preparatów. Te ostatnie winny być opatrzone znakiem jakości CE oznaczającym spełnianie europejskich norm bezpieczeństwa oraz certyfikatem FDE wydawanym przez Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków. FDE to gwarancja rzetelnie przeprowadzonych badań względem bezpieczeństwa stosowania danego preparatu.

Zobacz również   Wrastające paznokcie? Zastosuj pedicure medyczny!

Finalnie pomocnymi mogą się okazać opinie innych pacjentów, którzy mieli okazję skorzystać z oferty wybranej kliniki. Liczy się zatem pierwsze wrażenie pod względem wizualnym, ale i kwestie formalne, prawne, podejście zatrudnionej kadry, rzetelnie przekazane informacje i szeroka gama produktów wysokiej jakości oraz oferowanych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.