piątek, 12 lipca

Zalety depilacji pastą cukrową

Gładkie ciało obecnie to już nie tylko wybór, ale obowiązek. Na szczęście istnieje wiele metod pozbywania się niechcianych włosków, z których każda pani może wybrać odpowiednią dla siebie w zależności od potrzeb i preferencji. Bardzo modne od jakiegoś czasu stało się depilowanie nóg, pach, przedramion, a nawet okolic bikini pastą cukrową. Ta metoda ma sporo zalet i można ją wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych.

Naturalnie i na długo

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć fakt, że pasta cukrowa jest materiałem naturalnym, więc istnieje o wiele mniejsze ryzyko uczuleń, niż w wypadku depilacji innymi metodami, takimi jak wosk. Delikatnie wykonane usuwanie owłosienia powinno pozostawić jedynie niewielkie podrażnienia, które po zastosowaniu preparatu łagodzącego lub też samoistnie miną po kilku godzinach od zabiegu.

Zobacz również   Sposób na metamorfozę, czyli koloryzacja włosów

Ponadto po usunięciu włosków metodą, jaką jest depilacja pastą cukrową możemy cieszyć się gładkim ciałem nawet do miesiąca. Wiele zależy od tego, jak szybko rosną nam włoski. Te dwie zalety sprawiają, że depilacja tą metodą zyskuje coraz więcej zwolenniczek.

Bez zbędnego bólu

Oczywiście wyrywanie włosków z cebulkami wiąże się z subiektywnym odczuwaniem bólu, który kobiety określają jako możliwy do zniesienia a nawet niezbyt nieprzyjemny. Wprawna ręka kosmetyczki pozwala na minimalizowanie tego rodzaju odczuć, ponieważ odrywa pastę szybko i prawie równolegle do skóry. Jeżeli odbywa się to inaczej, oczywiście ból może być większy i dlatego najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego, który ma już pewne doświadczenie w zabiegach, takich jak depilacja pastą cukrową.

Zobacz również   Jak wydobyć naturalny połysk włosów blond?

Ponadto mniejszy ból wiąże się także z tym, ze pasta cukrowa przykleja się jedynie do włosków, a nie do skóry. Z każdym następnym zabiegiem odczuwanie bólu będzie mniejsze, ponieważ włoski będą odrastały słabsze i rzadsze. Warunkiem jest regularność w depilacji pastą cukrową.

Zabieg w gabinecie

Nim udany się do konkretnego salonu kosmetycznego, warto na stronie www lub przez telefon zapytać, czy oferuje on zabieg, jakim jest depilacja pastą cukrową. Najczęściej produkt, który stosuje się w salonach jest preparatem gotowym, czasami jednak można się spotkać z tym, że pasta cukrowa jest przygotowywana na świeżo przez kosmetyczkę.

Istnieją również dwie metody depilacji pastą cukrową. Jedna z nich odbywa się na zimno, zaś druga na ciepło. Tutaj można dotrzeć wyraźną analogię do usuwania włosków woskiem, który również stosuje się na zimno lub podgrzewa. Obydwie metody są równie skuteczne, lecz jeżeli kosmetyczna nie ma zbyt dużego doświadczenia w depilacji pastą na ciepło, mogą się zdarzyć lekkie poparzenia skóry.

Zobacz również   Spójna garderoba dzięki sukienkom

Nie ma powodu, by w gabinecie kosmetycznym krępować się przed dokonaniem depilacji jakiejkolwiek części ciała. Samodzielnie z pewnością nie uda nam się tak dokładnie tego zrobić, jak w salonie, tym bardziej jeżeli dotyczy to miejsc trudno dostępnych. Jeżeli więc planujemy depilację w salonie, być może skusi nas wizja usuwania włosków skuteczną pastą o pięknym zapachu waty cukrowej.

artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

1 Comment

  • Lailla

    A ja lubię depilacje IPL. Mam domową wersję aparatu od Panasonic i uważam, że to optymalny sposób depilacji. Szybko, bezboleśnie i na długo. Szkoda, że wcześniej tego nie wymyślili i trzeba się było tyle lat męczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.