wtorek, 18 czerwca

Sposób na metamorfozę, czyli koloryzacja włosów

Czasami w życiu przychodzi taki moment, że człowiek potrzebuje jakiejś zmiany. Oczywiście można wykonać bardzo radykalny krok, np. zmienić pracę, mieszkanie, miasto, partnera, itd. Jednak czasami wystarczy tylko drobna odmiana, żeby poczuć się lepiej i po prostu… inaczej. Kobiety szczególnie upodobały sobie zmianę fryzury, często ścinają włosy, ale jeszcze częściej je farbują. Dlaczego? Bo to prosty sposób na szybką i efektowną metamorfozę.

Farbowanie włosów w domu czy u fryzjera?

Tak naprawdę decyzja o sposobie koloryzacji zależy w dużej mierze od efektu, jaki chcemy uzyskać oraz od tego, na jak bardzo radykalną zmianę jesteśmy zdecydowane.

Farbowanie włosów w domu ma bardzo wiele zalet. W każdej drogerii można bez problemu znaleźć szeroki wybór farb do włosów w wielu kolorach i odcieniach. Różnią się trwałością, konsystencją, sposobem nakładania oraz składem i to właśnie na ten ostatni aspekt należy zwrócić szczególną uwagę. Wiele ogólnodostępnych produktów do koloryzacji zawiera szkodliwe substancje, które mogą niszczyć i osłabiać włosy. Warto uważnie czytać informację, które producent umieszcza na opakowaniu i szukać w składzie naturalnych składników, np. olejków z roślin. Najlepiej wybierać tylko farby do włosów bez amoniaku, bo to właśnie on jest odpowiedzialny za większość negatywnych skutków ubocznych oraz charakterystyczny, duszący zapach.

Zobacz również   Charakterystyka i zalety kosmetyków mineralnych

Samodzielnie można przyciemnić lub rozjaśnić kolor o kilka tonów. Jednak kiedy zależy nam na radykalnej zmianie, np. przejściu z blondu do czerni lub odwrotnie – zabiegi domowe są ryzykowne. Dlaczego? Ponieważ farby dostępne w sklepach nie zapewniają aż tak silnego krycia, więc efekt może być naprawdę daleki od naszych wyobrażeń. Poza tym takie ,,pomyłki’’ trudno później naprawić. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej oddać się w ręce specjalistów i zaufać profesjonalnym farbom do włosów.

Koloryzacja włosów w profesjonalnym salonie

Każdy salon fryzjerski dysponuje profesjonalnymi produktami przeznaczonymi do farbowania włosów. Często różne kolory i odcienie można ze sobą mieszać, aby uzyskać pożądany efekt. Oprócz tego taki zabieg gwarantuje, że kolor nie będzie płaski i sztuczny. Istnieje możliwość stworzenia naturalnych refleksów czy delikatnych pasemek.

Zobacz również   Co nam daje i czym właściwie jest gliceryna?

L’Oreal Professionnel oferuje szeroki wybór różnorodnych koloryzacji, od platynowych blondów do głębokiej czerni przez piękne rudości i czerwienie. Dodatkowo specjalista potrafi połączyć ze sobą różne farby w odpowiednich proporcjach, aby w ten sposób uzyskać niepowtarzalny odcień dobrany indywidualnie do każdej klientki. Farbowanie włosów w salonie ma też inną, bardzo ważną zaletę – nie niszczy włosów. Produkty są bezpieczne, a oprócz tego jeszcze pielęgnują i sprawiają, że fryzura jest piękna i naturalna. Nie ma mowy o płaskim kolorze, który z daleka wygląda na sztuczny.

Niewątpliwie koloryzacja włosów to dobry sposób na metamorfozę i odświeżenie swojego wizerunku. Najlepiej wykonać ją w salonie, który daje gwarancję długotrwałej satysfakcji, a często też zapewnia odpowiednią pielęgnację i wykonuje inne zabiegi, tak aby klientka była jak najbardziej zadowolona i szczęśliwa.

Zobacz również   Woda źródlana czy mineralna - którą z nich wybrać?

Pomyśl o kolorze, a potem oddaj się w ręce specjalisty. Nawet, jeśli nie chcesz spektakularnej zmiany, może warto pomyśleć o odświeżeniu swojej fryzury i poprawie samopoczucia – w siebie zawsze warto inwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.