poniedziałek, 24 czerwca

Co nam daje i czym właściwie jest gliceryna?

Gliceryna to składnik wielu kosmetyków – począwszy od mydeł, poprzez balsamy do ust, aż po rozliczne kremy. Mimo że wielu z nas widzi jej oznaczenie na opakowaniach, nie wszyscy zdają sobie sprawę czym ona właściwie jest. Wyjaśniamy zatem co to za substancja, jakie ma właściwości i do czego może się człowiekowi przysłużyć!

Gliceryna – co to takiego?

Gliceryna – inaczej zwana glicerolem – jest organicznym związkiem chemicznym, który należy do grupy cukroli i który jest najprostszym, trwałym alkoholem trójwodorotlenowym. Jeśli mimo wszystko nie każdy wie jak go właściwie sobie wyobrażać, warto dodać, że występuje w postaci syropowatej, tłustej cieczy, niemal bezbarwnej (lub też rzeczywiście bezbarwnej) i przezroczystej.
Źródłem gliceryny są zwykle tłuszcze roślinne i zwierzęce, poddawane procesowi hydrolizy w reakcji z roztworami zasad. Warto wiedzieć, że gliceryna jest naturalnym składnikiem również i ciała człowieka. Występuje zresztą także w niektórych owocach oraz warzywach.

Zobacz również   Co to jest pedicure medyczny?

Co nam daje gliceryna?

Gliceryna posiada wiele różnych zastosowań, jednak najczęściej używana jest do produkcji kosmetyków – w tym przede wszystkim kremów do rąk. Czemu? Ponieważ ma silne działanie nawilżające. Ponadto działa regenerująco i odżywczo na skórę, a nawet na włosy – dlatego też można ją znaleźć nie tylko w kremach i balsamach, lecz również i w szamponach oraz odżywkach.
Kolejny, warty zainteresowania produkt to mydło glicerynowe. Cechą gliceryny jest higroskopijność, czyli zdolność do wiązania i zatrzymywania wody. W związku z tym mydło glicerynowe doskonale nawilża i koi, chroni przed przesuszeniem, pomaga uelastycznić skórę, jak również pozbyć się jej zrogowaciałych, nieestetycznych warstw.

Własne mydło glicerynowe

Kosmetyki z dodatkiem gliceryny – jak właśnie mydło – można samodzielnie wykonać w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną bazę mydlaną, glicerynową, a także przeróżne dodatki – jak barwniki, olejki eteryczne dla ładniejszego zapachu oraz oczywiście foremki, w których powstaną mydła. Ich wykonanie jest bardzo proste, a otrzymane w rezultacie produkty mogą stanowić na przykład świetny prezent dla kogoś bliskiego. Półprodukty do samodzielnego wykonania można zamówić na stronie sklepu internetowego EcoFlores, gdzie też można znaleźć dokładny poradnik wytwarzania. W ofercie znajduje się również wiele innych, wartych zainteresowania rzeczy. Warto czerpać z tego, co nam daje gliceryna – dla piękna skóry!

Zobacz również   Czy wiesz, jak skutecznie dokonać rezerwacji w salonie fryzjerskim?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.