czwartek, 22 lutego

Woda źródlana czy mineralna – którą z nich wybrać?

Woda źródlana czy mineralna? To pytanie zadała sobie większość z nas przynajmniej raz. Wybierając wodę, zazwyczaj odruchowo sięgamy po tą, która najbardziej nam smakuje i do której jesteśmy przyzwyczajeni. Czasem jednak zdarza się nam przeczytać etykietę i chociaż na chwilę pogłowić co jest dla nas lepsze? Woda źródlana czy mineralna? Woda źródlana wbrew pozorom znacznie różni się od wody mineralnej. Pozostają nam pytania jaką wodę pić oraz czym różni się woda źródlana od mineralnej? Dobra woda mineralna to taka, która zawiera w sobie dużo cennych pierwiastków. Jaka jest jednak najlepsza woda mineralna? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te podstawowe pytania oraz dowiesz się, jakie znaczenie ma nawodnienie organizmu.

Zobacz również   Jak dobrać róż do policzków do typu karnacji?

Woda źródlana czy mineralna? – Istotne różnice.

W kwestii istotnych różnic między wodą źródlaną a mineralną, postanowiliśmy poradzić się specjalistów. Eksperci z firmy GetFresh odpowiedzieli nam na pytanie jakie są różnice między wodą źródlaną a mineralną.

Według prawa polskiego, woda mineralna to taka woda, która zawiera ponad 500 mg/l składników mineralnych. Wody zawierające powyżej 1000 mg/l składników mineralnych zazwyczaj nazywane są już wodami leczniczymi.  Woda źródlana jest wodą, która zawiera mniej niż 500 mg/l.

Jak odróżnić wodę mineralną od źródlanej?

Oczywiście, przede wszystkim rozróżnisz ją po etykiecie. Każda woda sprzedawana w sklepach musi wskazywać jakiego jest typu. Poza tym, woda mineralna jest twardsza i ma bardziej intensywny, charakterystyczny smak. Woda mineralna zawiera dużą ilość cennych soli mineralnych, jak: żelazo, sód, wapń, magnez, jod. Woda źródlana zawiera znacznie mniejszą ilość tych substancji, co może okazać się przydatne w przypadku osób cierpiących na pewne choroby, między innymi niektóre choroby nerek.

Zobacz również   Jak ustrzec się grzybicy stóp?

Woda źródlana czy mineralna? Co nie co o wodzie mineralnej

Według specjalistów GetFresh, po wodę mineralną powinny sięgać między innymi:

 • osoby wykonujące ćwiczenia, uprawiające sport;
 • osoby pracujące fizycznie;
 • kobiety w ciąży, u których wykryto niedobór składników mineralnych;
 • osoby cierpiące na choroby stawów;
 • osoby z problemami trawiennymi;
 • osoby, które przebywają w otoczeniu o wysokich temperaturach.

Woda źródlana czy mineralna? Woda źródlana

Woda źródlana polecana jest przede wszystkim dla :

 • dzieci oraz niemowląt – przede wszystkim należy zadbać o niski poziom sodu oraz siarczanów zawartych w wodzie.
 • osób starszych
 • osób, których codzienna aktywność fizyczna jest raczej na umiarkowanych poziomie.
 • osób mających problemy z chorobami nerek, serca oraz cierpiących na nadciśnienie tętnicze.
Zobacz również   Charakterystyka i zalety kosmetyków mineralnych

Jak widać, wybór pomiędzy wodą źródlaną czy mineralną nie jest wcale tak oczywisty jak mogłoby się to wydawać. Jeżeli chcemy być pewni naszego wyboru, najlepiej jest wybrać się do lekarza rodzinnego, który zleci nam przeprowadzenie podstawowego badania krwi. Wyniki wskażą nam jak wygląda poziom poszczególnych pierwiastków w naszym organizmie. Znając parametry naszej krwi będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać wodę jakiej potrzebujemy.

1 Comment

 • Oleńka

  Ja od pół roku piję co najmniej butelkę wody mineralnej – najlepszej dla mnie Piwniczanki, bo jest bogata w magnez i wapń, a kiedyś tych składników mi brakowało. Bardzo dobrze się czuję i polecam każdemu pić dużo wody 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.