niedziela, 14 lipca

Perfekcyjnie czysta skóra, czyli jak prawidłowo przeprowadzać oczyszczanie twarzy w domu?

Oczyszczanie twarzy to zabieg, który można wykonywać od czasu do czasu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, zaś trzeba codziennie w swoim domu. Oczyszczanie bowiem to nic innego jak usuwanie z powierzchni twarzy wszelkich nieczystości, które nagromadziły się na niej w ciągu dnia lub nocy. Płyn micelarny, mleczko do demakijażu czy tonik do twarzy? Jaki preparat pomoże nam uzyskać efekt perfekcyjnie czystej skóry? I w jaki sposób oczyszczać twarz, by pozbyć się z niej wszystkich zanieczyszczeń?

Dokładne oczyszczanie skóry – czy naprawdę niezbędne?

Skóra naszej twarzy każdego dnia narażona jest na kontakt z milionami zanieczyszczeń oraz bakterii, które pozostawione na skórze mogą wyrządzić na jej powierzchni wiele szkód. Nieczystości odpowiadają bowiem nie tylko za trądzik czy rozszerzone pory, ale też zmniejszają odporność naskórka na działanie czynników zewnętrznych, przyspieszają powstawanie zmarszczek, a także stanowią silną barierę przed składnikami aktywnymi, zawartymi w kremie pielęgnacyjnym. Jeśli regularnie będziemy pozostawiać naszą skórę nieoczyszczoną lub oczyszczoną w nieprawidłowy sposób, możemy spodziewać się, że bardzo szybko stanie się ona poszarzała, zniszczona i pokryta dużą ilością niedoskonałości.

Zobacz również   Laserowy sposób na opadające powieki

Mleczko i tonik do twarzy czy płyn micelarny?

  • Wybierając produkty do codziennego oczyszczania twarzy, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby naszej skóry.
  • Każdy produkt – intensywnie nawilżające mleczko do demakijażu, matujący tonik do twarzy czy łagodzący płyn micelarny – powinny być odpowiednio dopasowane do wymagań cery tłustej, mieszanej, suchej lub wrażliwej.
  • Wybrane kosmetyki do oczyszczania twarzy powinny nie tylko usuwać z niej wszelkie zanieczyszczenia, ale też wzmacniać naskórek, redukować niedoskonałości i przygotowywać powierzchnię skóry na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego.
  • Wątpliwości co do tego, jaki preparat będzie odpowiedni do oczyszczania naszego typu cery, pomoże nam rozwiać program Diagnostyka Idealnej Skóry Vichy – to opracowana przez markę innowacyjna aplikacja, która pozwala na stworzenie portretu idealnej skóry oraz rytuału pielęgnacyjnego, który pomoże przybliżyć się do tego celu.
Zobacz również   Depilatory – przegląd nowości w bezbolesnej depilacji

Jak wykonywać codziennie oczyszczanie twarzy?

  • Codzienne oczyszczanie twarzy możemy wykonywać przy pomocy odpowiednich kosmetyków w połączeniu ze zwykłą wodą.
  • Na początku należy usnąć resztki makijażu i inne nieczystości ze skóry wybranym płynem do demakijażu, a następnie przepłukać twarz wodą.
  • Przy skórze bardzo suchej i wrażliwej zamiast twardej wody z kranu lepiej użyć tę przefiltrowaną lub termalną, a cały zabieg przeprowadzić z dużą delikatnością, by uniknąć niepotrzebnych podrażnień.
  • Przy cerze tłustej i mieszanej warto natomiast regularnie wykonywać złuszczanie skóry peelingiem do twarzy, który dokładnie oczyści i zwęzi rozszerzone pory, a także usunie z jej powierzchni martwy naskórek, doskonale ją przygotowując na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Szczoteczka do twarzy – kto może jej używać?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się elektryczne szczoteczki do oczyszczania twarzy. Pozwalają one na dokładne usunięcie nieczystości z powierzchni skóry, a także przywrócenie cerze utraconego blasku. Oczyszczanie skóry przy pomocy szczoteczki daje dużo lepsze efekty w porównaniu do mycia twarzy samymi dłońmi lub preparatami kosmetycznymi. Szczoteczki sprawdzają się idealnie przy cerze tłustej i mieszanej, która posiada tendencje do rozszerzonych i zanieczyszczonych porów, jednak z ich stosowania stanowczo powinny zrezygnować osoby, które mają na co dzień do czynienia ze skórą wrażliwą, atopową, naczynkową lub alergiczną – intensywne działanie szczoteczki może nasilić podrażnienia i zaczerwienienia na twarzy.

Zobacz również   Niedobór witamin z grupy B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.