wtorek, 18 czerwca

Depilatory – przegląd nowości w bezbolesnej depilacji

Wielkimi krokami zbliża się lato. Drogerie, sklepy z elektroniką i salony kosmetyczne przeżywają prawdziwe oblężenie ponieważ kobiety przygotowują nogi do sezonu. Jaki sposób depilacji wybrać, żeby obyło się bez bólu, a zabiegu nie trzeba było zbyt szybko powtarzać? Oto przegląd najlepszych sposobów na bezbolesną depilację.

Pęsety czy dyski ceramiczne?

Klasyczne depilatory występują głównie w dwóch wersjach. Pierwsza, z pęsetami, odchodzi już do lamusa, lecz ciągle można spotkać amatorki tego typu depilacji. Niestety jest to najbardziej bolesny sposób. Nieco bardziej delikatna dla skóry jest druga wersja depilatora z dyskami ceramicznymi. Takie modele są dużo bardziej dokładne w usuwaniu niechcianego owłosienia i mniej bolesne. Dzięki temu, że dyski dopasowują się do kształtu depilowanej powierzchni, wyrywają nawet najmniejsze włoski. Taka depilacja jest dużo trwalsza i zjednała sobie rzeszę fanek. Niestety, mimo tego, że mechanizm depilujący ma wpływ na zmniejszenie bólu podczas zabiegu, klasyczne depilatory są mimo wszystko bardzo bolesne. Na szczęście, im częściej stosujemy depilację, tym mniejszy ból odczuwamy. Po kilku miesiącach depilacja będzie już zupełnie bezbolesna.

Zobacz również   Wiązanki ślubne – jak dopasować wiązankę do typu swojej sylwetki?

Depilator chłodzący

Firmy produkujące depilatory chłodzące ogłosiły przełom w depilacji. Oto sprzęt, który dzięki specjalnej główce lub rękawicy chłodzącej znacznie zmniejsza bolesność zabiegu. Taka depilacja nie różni się niczym od tej klasycznej, poza tym, że „znieczula” miejscowo skórę i dzięki temu usuwanie owłosienia przebiega niemal bezboleśnie. Na samym początku może nieco szczypać, lecz z czasem depilacja stanie się względnie komfortowa. Efekt znieczulający daje również stosowanie depilatora z wkładką masującą.

Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry przed depilacją i po zabiegu. Ważne jest regularne złuszczanie skóry. Niektóre depilatory mają dołączone w zestawie specjalne rękawice, których należy używać, żeby uniknąć wrastających włosków. Konieczne jest także nawilżanie. Jeśli skóra po depilacji jest ciągle podrażniona i długo się goi, należy przestać wykonywanie zabiegów.

Zobacz również   Jak wykonać francuski manicure?

Depilator laserowy

Stosunkowo niedawno na rynek weszły depilatory laserowe, wykorzystujące nie pęsety czy dyski, ale światło. Wcześniej takie zabiegi wykonywane były jedynie w salonach kosmetycznych. Od teraz każda kobieta może w zaciszu domowym trwale pozbywać się włosków. Taki zabieg najczęściej przeprowadza się dopiero po ogoleniu nóg czy innych części ciała, zwykłą maszynką. Wtedy przykłada się końcówkę depilatora do skóry i naświetla. Nie można wykonywać zabiegu na uszkodzonej skórze. Z czasem włoski będą się przerzedzały. aż zabieg będzie trzeba powtarzać tylko raz na 6 miesięcy. Niestety taki sprzęt jest kosztowny i nie każdy może go używać. U osób o jasnej karnacji, blond i rudych włosach oraz u ciemnoskórych, zabieg ten nie przyniesie żadnych efektów.

Zobacz również   Poprawa kształtu i owalu twarzy za pomocą nici liftingujących

Każdy inaczej odczuwa ból i inny sprzęt uzna za skuteczny. Tak samo jak nie każdy lubi golić się maszynką jednorazową, tak nie każdemu przypadnie do gustu depilator laserowy. Najlepiej jest spróbować wszystkich metod i stosować te zabiegi, które najbardziej nam odpowiadają i przynoszą oczekiwane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.