czwartek, 1 czerwca

Laserowy sposób na opadające powieki

Wraz z upływem czasu cienka i delikatna skóra powiek traci swoją elastyczność, wiotczeje i zaczyna opadać, tworząc bardzo często pod wpływem nadmiaru tkanki nieestetyczny zwis. To podkreśla wyraz zmęczonej i smutnej twarzy, i nierzadko dodaje lat. Od dawna skutecznym sposobem na to jest blefaroplastyka – operacja plastyczna powiek oczu, a do klasycznych technik operacyjnych w ostatnim czasie dołączył laser, dzięki któremu zabieg stał się mniej inwazyjny, szybszy w przebiegu rekonwalescencji i bezpieczniejszy.

Plastyka powiek – co daje, a czego nie?

Ptoza, czyli opadające powieki to przede wszystkim defekt estetyczny, jednak w zaawansowanych przypadkach może być przyczyną zaburzeń czynnościowych, ponieważ nadmiar skóry przesłaniający oko zaburza pole widzenia i może prowadzić do niedowidzenia gałki ocznej. Problem ten w 45% przypadków, u których zaobserwowano objawy ptozy, zależny jest wyłącznie od niej – wyjaśnia lek. med. Łukasz Łebkowski, specjalista chirurg, ekspert Kliniki Sthetic w zakresie zabiegów dermatochirurgicznych. Poza może mieć charakter wrodzony, co wynika z nieprawidłowego rozwoju mięśnia dźwigacza powieki lub nabyty na skutek procesu starzenia.

Oprócz opadniętych powiek, najczęstszym wskazaniem do wykonania plastyki powiek górnych jest dermochalazja powiek (nadmiar skóry), przepukliny tłuszczowe, czego typowym objawem są opuchnięte powieki oraz mocno rozbudowana część mięśnia okrężnego oka. Należy jednak pamiętać, że blefaroplastyka, jakkolwiek zaliczana do podstawowych zabiegów faceliftingu, nie eliminuje zmarszczek, ciemnych zabarwień pod oczami oraz opadających brwi. W tej sytuacji dla poprawy ogólnej efektu zabiegu, lekarz może zaproponować procedury uzupełniające w postaci zastrzyków toksyny botulinowej, nici liftingujących lub wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Energia lasera – dlaczego warto?

Celem plastycznej korekcji powiek górnych jest przede wszystkim usunięcie nadmiaru pomarszczonej i opadającej skóry oraz tkanki tłuszczowej, a jeśli istnieje taka konieczność – także niektórych partii mięśnia okrężnego oka. Efekt zabiegu jest wprawdzie długotrwały i gwarantuje wyraźne odmłodzenie twarzy poprzez wyeksponowanie oczu, jednak wadą tej metody jest jej inwazyjność. Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym i niesie ze sobą ryzyko powikłań w postaci obrzęku i krwiaków. Ponieważ od kilku lat w medycynie zarówno klinicznej, jak i estetycznej utrzymuje się tendencja do coraz mniej inwazyjnych procedur, nowoczesna chirurgia znacznie częściej skalpel zamienia na mniej radykalne metody, a do takich bez wątpienia należy laser.

Zabieg ten jest znacz­nie szyb­szy, nie pozo­sta­wia widocz­nych blizn oraz mak­sy­mal­nie skraca czas rekon­wa­le­scen­cji. Metoda ponadto zmniejsza i skraca obrzęki oraz siniaki w porównaniu do tra­dy­cyj­nych technik z użyciem skalpela. Jak tłumaczy ekspert Sthetic Klinika dr Jagielskiej, dobór metody jest uzależniony od przyczyny występowania problemu. Lekarz ustala ją poprzez przeprowadzenie wcześniejszego wywiadu oraz odpowiednią analizę twarzy tym bardziej, że przyczyn opadającej powieki jest wiele i czasem można ją zlikwidować podnosząc brwi lub rozluźniając mięsień okrężny oka.

Korekcja powiek górnych SmartXide CO2

Zabieg, który trwa około godziny, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na nacięciu skóry w naturalnych załamaniach powiek, nieco w kierunku zewnętrznej części łuku brwiowego. Laserowe cięcia na powiekach wykonywane są z niezwykłą precyzją, nie niosąc ryzyka uszkodzenia głębiej położonych struktur. Istotą tej technologii jest również to, że nie powoduje krwawienia, natychmiast zamykając naczynia krwionośne, co zapobiega powstaniu krwiaka. W ten sposób, po usunięciu nadmiaru tkanek natychmiast zakładane są szwy tak, że blizna jest praktycznie niewidoczna. Energia lesera dodatkowo obkurcza włókna kolagenowe w skórze i powięziach powiek, zwiększając ich napięcie w ciągu kilku dni po zabiegu, choć optymalny efekt uzyskamy dopiero po upływie kilku miesięcy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://sthetic.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*