czwartek, 22 lutego

Laserowy sposób na zbędne owłosienie

Nieskazitelnie gładka skóra bez zbędnego owłosienia to nie tylko atut estetyczny, ale w przypadku takich miejsc jak pachy i miejsca intymne, także higieniczny. Od lat nic nie pokonało skuteczności urządzeń do epilacji laserowej. Jednorazowe maszynki mogą kaleczyć i wymagają częstych powtórzeń, wosk i depilator są po prostu bolesnymi sposobami, a domowe urządzenia nie zawsze spełniają pokładane w nich efekty. To lasery stosowane w najlepszych klinikach dają gwarancję skuteczności. Postanowiliśmy sprawdzić jeden z nich.

Depilacja laserowa Palomar Vectus

Palomar Vectus to urządzenie do epilacji laserowej stosowane w Bieńkowscy Clinic zarówno w Warszawie, Bydgoszczy jak i Częstochowie. Specjaliści z tej kliniki podkreślają, że jest to jedyny laser z wbudowanym inteligentny czytnikiem poziomu melaniny w skórze – Skintel. Czytnik ten sam określa poziom melaniny i na tej podstawie możliwe jest dobranie optymalnych parametrów do zabiegu, co również dokonuje się automatycznie. W razie potrzeby można zastosować wyższą energię, bez ryzyka poparzenia. 

Zobacz również   Osocze bogatopłytkowe - metoda gwiazd na młody wygląd twarzy!

Depilacja laserowa bikini – na czym polega działanie lasera

Wiązka pochodząca z lasera Palomar Vectus ma za zadanie wniknięcie głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa razem z korzeniami. Należy pamiętać, że ze względu na różne fazy wzrostu włosa, zabiegi należy powtarzać. Cykl rozwojowy włosa odbywa się w trzech fazach i powtarza się wielokrotnie w ciągu życia. Depilacja laserowa działa na włosy w fazie anagenu. Innowacyjne działanie lasera wpływa na skuteczność zabiegu, a to dzięki technologii PhotonRecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser Vectus wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury usuwania włosów radykalnie wzrasta. Ponadto zabieg jest komfortowy dla pacjenta dzięki zastosowaniu w głowicy systemu Advanced ContactCoolingSM, który powoduje, że skóra chłodzona jest przed emisją światła, w jej trakcie i po niej. W rezultacie odczucie ciepła w trakcie procedury, mimo bardzo silnych impulsów, jest minimalne.

Zobacz również   Które pieczywo jest najzdrowsze?

Zalety depilacji laserowej Palomar Vectus

Laserem można przeprowadzić zarówno depilację miejsc intymnych jak i innych części ciała. Podczas pierwszego zabiegu usuniętych został aż 30% włosów – będących w fazie wzrostu, natomiast po serii 3-4 zabiegów ok. 80%-90%. te 10-20% stanowią zaś włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niemal niewidoczne. Jak wspomnieliśmy wiązka lasera działa tylko na włosy w fazie anagenu, dlatego także zabieg Vectus, podobnie jak każdy inny zabieg epilacji, należy powtórzyć. Aby usunąć wszystkie widoczne włosy należy wykonać 5-6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach (w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, części ciała poddawanej epilacji, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia.

Zobacz również   Witamina B complex – dlaczego potrzebujemy witamin z grupy B?

Przeciwwskazania do epilacji laserowej

Wykonanie zabiegu nie zaleca się osobom, które:

 • mają świeżą opaleniznę,
 • mają przerwaną ciągłość naskórka lub cierpią na aktywne infekcje skórne,
 • posiadają bliznowce,
 • przyjmują leki obniżające krzepliwość krwi,
 • przyjmują leki i zioła fotouczulające,
 • poddały się terapii retinoidami,
 • cierpią na epilepsję,
 • cierpią na bielactwo lub łuszczycę,
 • chorują na cukrzycę,
 • posiadają rozrusznik serca,
 • są świeżo po przeprowadzeniu zabiegów chirurgicznych,
 • kobietom będącym w ciąży.

Eksperci Bieńkowscy Clinic podkreślają, że o kwalifikacji pacjentki do zabiegu epilacji laserowej zdecydować powinien lekarz podczas wstępnej konsultacji w klinice. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.