czwartek, 21 września

Witamina B complex – dlaczego potrzebujemy witamin z grupy B?

Witaminy z grupy B to różnorodna grupa związków aktywnych, które niezbędne są dla funkcjonowania całego organizmu. Teoretycznie nie powinniśmy cierpieć na niedobory witamin z grupy B, gdyż ich dostępność w diecie jest dość dobra. Jednak witaminy te są związkami rozpuszczalnymi w wodzie, co oznacza, że niewykorzystane dawki witamin są usuwane wraz z moczem. Jedynym wyjątkiem jest witamina B12, która deponowana jest w wątrobie – ale występuje ona jedynie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Ponadto na nasz organizm oddziałuje mnóstwo czynników, które znacząco ograniczają przyswajalność witamin z grupy B. I dlatego każdy z nas powinien rozważyć suplementację witaminy B complex.

Jaką rolę pełnią witaminy B w organizmie?

Witaminy z grupy B regulują aktywność wielu koenzymów, a także przebieg reakcji metabolicznych. Stoją na straży przemian lipidów, węglowodanów oraz aminokwasów, a także syntezy kwasów nukleinowych. Witaminy z grupy B są kluczowe dla właściwego funkcjonowania układu nerwowego – mowa zarówno o przewodnictwie impulsów nerwowych, ograniczeniu zmian neurodegeneracyjnych, zwiększeniu wytrzymałości na stres oraz doskonałym samopoczuciu psychicznym. Dzięki dostarczeniu odpowiednich ilości witaminy B complex podołasz zatem wszelkim wyzwaniom umysłowym, nauka przyjdzie Ci bez trudu, nie poddasz się działaniu stresu – a Twój mózg zyska konkretną broń w walce z chorobą Alzheimera czy Parkinsona.

Witaminy z grupy B wspierają także funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego. Pełnią ważną rolę w regulowaniu procesów syntezy krwinek czerwonych, co ma zasadnicze znaczenie w profilaktyce anemii oraz utrzymaniu właściwego utlenowania każdej komórki ciała. Witamina B complex normalizuje ponadto poziom cholesterolu oraz homocysteiny – aminokwasu, który jest dziś uznawany za główną przyczynę rozwoju miażdżycy. Tym samym witaminy z grupy B mogą ograniczać występowanie choroby niedokrwiennej serca czy zawału serca. Witaminy z grupy B odpowiedzialne są także za doskonały wygląd skóry, włosów i paznokci.

suplementacja-witamina-b9

Czy dostarczasz optymalnych dawek witamin z grupy B?

Witaminy z grupy B są dość dobrze dostępne w diecie, gdyż występują zarówno w produktach pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Witaminy te znaleźć można w:

– produktach pełnoziarnistych

– orzechach, nasionach i pestkach

– roślinach strączkowych

– nabiale

– mięsach

– rybach

– jajkach

– drożdżach

– warzywach zielonolistnych, ziemniakach, kukurydzy

Przyswajalność witamin z grupy B jest ograniczona – obróbka termiczna zmniejsza zawartość witaminy w diecie nawet o kilkadziesiąt %. Także powszechnie stosowane leki mogą zaburzyć wchłanianie witamin B – zwłaszcza doustna antykoncepcja hormonalna, antybiotyki, kortykosteroidy. Najbardziej narażone na niedobory witamin z grupy B są zatem osoby stosujące wymienione leki, stosujące dietę wegańską, kobiety w ciąży, osoby nadużywające alkoholu, osoby w podeszłym wieku oraz cierpiący na zaburzenia wchłaniania. Objawami zbyt niskiego poziomu witamin B w organizmie jest:

– anemia

– stany zapalne skóry i zajady w kącikach ust

– bóle i zwroty głowy

– wypadające włosy

– drażliwość i nerwowość

– zaburzenia pamięci i koncentracji

– chroniczne zmęczenie

– drżenie mięśni

Aby zapobiec niedoborowi witamin z grupy B i uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych, warto suplementować witaminę B complex.

Suplement diety jakości premium – Witamina B complex Cheers

Preparat marki Cheers zawierający kompleks witamin z grupy B dostarcza najważniejszych witamin z grupy B w wysokich dawkach, znacznie przekraczających dzienne zapotrzebowanie na te związki. Dzięki temu ograniczyć możemy rozwój niedoborów witamin z grupy B, a jednocześnie nie ma ryzyka ich przedawkowania, gdyż witaminy te są rozpuszczalne w wodzie i ich nadmiar usunięty zostanie przez nerki. Zawarte w witaminie B complex związki występują w aktywnej biologicznie postaci, co zapewnia ich świetną biodostępność. Wchłanianie witaminy B complex jest jeszcze lepsze dzięki dodatkowi piperyny, choliny i inozytolu. Witaminy z grupy B marki Cheers wyróżniają się ponadto innowacyjną postacią kapsułki V caps, która nie zawiera substancji żelujących i zapewnia optymalne uwalnianie substancji czynnych.

Cheers to polska marka stawiająca na najwyższą jakość suplementów diety. Znakiem rozpoznawczym tych preparatów jest skład clean label, czyli formuła całkowicie wolna od syntetycznych dodatków. Oznacza to brak alergenów oraz zminimalizowanie ryzyka alergii czy działań niepożądanych. To oczywiste, że jeśli sięgasz po suplement diety, liczysz na jego pozytywny wpływ na zdrowie. Nie chcesz zatem zażywać preparatów zawierających konserwanty, barwniki czy aromaty. Wybierz witaminę B complex marki Cheers – wzmocnisz cały organizm, nie szkodząc mu preparatami wątpliwej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*