czwartek, 1 czerwca

Osocze bogatopłytkowe – metoda gwiazd na młody wygląd twarzy!

Zmarszczki, kurze łapki, utrata jędrności i elastyczności, opadający naskórek na twarzy – to efekty starzenia się skóry, z którymi nam, kobietom, bardzo ciężko jest się pogodzić. Nie ma w tym nic dziwnego – głębokie bruzdy na twarzy czy wiotkość skóry codziennie przypominają nam o upływającym czasie i utraconej młodości. Niestety, kremy przeciwzmarszczkowe dają tylko powierzchowny efekt odmłodzenia twarzy, dlatego chcąc pozbyć się widocznych zmian na skórze, warto zastanowić się nad specjalistycznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Coraz większą popularnością cieszy się prosty zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, który doceniły nie tylko polskie, ale też zagraniczne gwiazdy.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym – na czym polega?

Osocze bogatopłytkowe, nazywane inaczej PRP (z ang. Platelet Rich Plasma) jest coraz popularniejszym narzędziem, wykorzystywanym do wykonywania zabiegów odmładzających. Sekret zabiegu z osoczem bogatopłytkowym tkwi w tym, że pobudza on komórki skóry do odnowy, wykorzystując do tego naturalne zdolności regeneracyjne organizmu. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod powierzchnię skóry osocza, bogatego w płytki krwi i pozyskanego wcześniej z krwi pacjentki – tłumaczą specjaliści z Kliniki Lasermed w Nowym Targu. Z tego względu bardzo często można też spotkać się z jego drugą nazwą, czyli liftingiem wampirzym.

Lifting wampirzy – czy jest bezpieczny dla zdrowia?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jedną z najbezpieczniejszych metod odmładzania twarzy. Dzięki osoczom krwi, które pozyskuje się od pacjenta, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej na skórze czy nietolerancji przez organizm własnej krwi. Co więcej, lifting wampirzy jest jednym z niewielu, który może być stosowany nawet u osób ze skórą wrażliwą – skłonną do podrażnień i alergii. Zabieg z użyciem PRP jest też bardzo często wykorzystywany jako uzupełnienie przeprowadzanych wcześniej terapii laserowych – osocze bogatopłytkowe wykazuje bowiem właściwości przyspieszające gojenie się ran, poprawiające koloryt cery i zwiększające efekt regeneracji i odmłodzenia skóry. Z zabiegów z osoczem bogatopłytkowym bardzo chętnie korzystają znane gwiazdy na całym świecie np. amerykańska celebrytka Kim Kardashian czy modelka Gisele Bundchen.

Jak działa zabieg z użyciem własnej krwi?

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest naturalnym i bezpiecznym sposobem na wypełnienie zmarszczek i ujędrnienie skóry nie tylko na twarzy, ale też na szyi, dłoniach czy dekolcie. Dzięki płytkom krwi, które produkują unikalne czynniki wzrostu, możliwe jest pobudzanie procesu regeneracji tkanek oraz fibroblastów do produkcji kolagenu, wspomaganie tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywacja komórek macierzystych oraz przyspieszenie procesu powstawania nowych komórek naskórka.

Jak przebiega zabieg PRP?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego zalicza się do tzw. zabiegów lunchowych – całość trwa w przedziale od 30 do 60 minut i nie wymaga rekonwalescencji, co oznacza, że pacjent, zaraz po wyjściu z gabinetu, może powrócić do swoich codziennych zajęć. Trzeba zaznaczyć, że zabieg ten nie daje natychmiastowych efektów i wymaga powtórzeń w 3, 4, a nawet pięciu seriach, jednak dzięki temu utrzymują się one dłużej na twarzy, a całość wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie niż w przypadku wykorzystania innych wypełniaczy.

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu?

Pacjenci Kliniki Lasermed, którzy zdecydowali się na serię zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego, przyznają, że zauważyli znaczną poprawę elastyczności, napięcia i gęstości skóry, a także wygładzenie zmarszczek. Wielu z nich zauważyło również efekt redukcji blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, a także rozstępów skórnych.

Więcej informacji na temat zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego znajdziesz na stronie:

http://www.lasermed.com.pl/

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*