poniedziałek, 4 grudnia

Jak wykonać francuski manicure?

Każda kobieta lubi pięknie wyglądać. Nic więc dziwnego, ze poświęcamy tak wiele czasu i wysiłku, by to osiągnąć. Nie liczy się dla nas wyłącznie piękno wewnętrzne, dobra kondycja czy błysk w oku, ale przede wszystkim piękno zewnętrze, czyli twarz i dłonie, bo to na te dwa aspekty najczęściej zwracamy uwagę. Dziś zajmiemy się pielęgnacją dłoni i podpowiemy, jak w domowym zaciszu wykonać perfekcyjny francuski manicure.

Przygotowanie

Zanim zaczniesz piłować i malować paznokcie, zajmij się właściwym przygotowaniem swoich dłoni do zabiegu. Zmyj starą warstwę lakieru i zanurz na kilka minut dłonie w ciepłej wodzie z mydłem. Dzięki temu Twoje skórki odrobinę zmiękną i będą bardziej podatne na ich usuwanie bądź odsuwanie. Po kilku minutach moczenia wytrzyj dłonie ręcznikiem. Przejdź do kolejnego kroku.

Zmiękczanie

Po wodnej kąpieli, Twoje skórki są miękkie i bez problemu będziesz je mogła odsunąć. Wykonuj ten zabieg delikatnie, przy pomocy specjalistycznego sprzętu do skórek lub drewnianego patyczka. Dzięki temu nie uszkodzisz macierzy paznokcia i będziesz mieć pewność, że nieestetyczne skórki nie będą wchodzić na Twój paznokieć. Jeśli masz z nimi wyjątkowe problemy, użyj odżywki zmiękczającej skórki i poczekaj kilka minut aż zacznie działać. Następnie możesz spróbować je odsunąć lub zwyczajnie wyciąć. Bądź ostrożna przy tego typu zabiegach, by nie zrobić sobie krzywdy.

Piłowanie

Po takim przygotowaniu paznokci możesz zająć się piłowaniem. Zanim jednak to zrobisz zastanów się, jaki kształt i długość paznokcia chcesz uzyskać. W tym sezonie wyjątkowo modne są paznokcie piłowane na kształt tak zwanych migdałków. Dzięki takiemu wypiłowaniu są one bardzo delikatne, kobiece, a Twoje dłonie są jeszcze smuklejsze niż były. Do tego typu kształtu powinien przekonać Cię fakt, że poprzez taki zabieg będą one mniej łamliwe i znacznie lepiej będą się zapuszczać. Jeśli jednak lubisz bardziej kwadratowe pazurki oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byś właśnie w ten sposób posłużyła się swoim pilniczkiem. Do wyboru masz jeszcze kształt owalny, trójkątny i podłużny z zaokrąglonymi końcami.

Odżywka

Kiedy już uzyskasz najładniejszy Twoim zdaniem kształt, możesz pokryć swoje paznokcie ulubioną odżywką, która pomoże Ci utrzymać je w doskonałej kondycji. Nie pozostaje już nic innego, jak pokrycie płytki paznokcia delikatnie różowym lakierem i (jeśli masz ochotę) domalowanie białego paska. Jeśli jednak masz naturalnie jasne paznokcie, nie musisz tego robić. Na sam koniec nanieś warstwę utwardzacza, by przez wiele dni cieszyć się pięknymi paznokciami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach i technikach dbania o dłonie i paznokcie – Wejdź na Goldenrose.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.