środa, 21 lutego

Co to jest pedicure medyczny?

Odpowiednia pielęgnacja stóp jest zabiegiem, który wiele osób traktuje mocno po macoszemu, zwłaszcza w okresie zimowym. Niestety, w niektórych sytuacjach nawet gdybyśmy ”chcieli”, nie jesteśmy w stanie zapomnieć o dbaniu o swoje stopy. Wiele osób cierpi na problemy związane z wrastającymi paznokciami, odciskami, pękającymi piętami czy modzelami. Na szczęście profesjonalny pedicure medyczny (czy też pedicure leczniczy).

Z czym do kosmetyczki, z czym do lekarza?

Pedicure medyczny jest wykonywany w wielu profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Całość zabiegu powinna rozpocząć się od bardzo wnikliwego obejrzenia stóp pacjenta w celu określenia ewentualnych zmian chorobowych, które nie mogą zostać wyleczone w gabinecie kosmetycznym. Jeżeli pacjent boryka się z grzybicą stóp bądź paznokci, kosmetyczka powinna skierować go do lekarza dermatologa.

Na czym polega zabieg?

Pierwszym etapem zabiegu – tuż po wnikliwym obejrzeniu stóp – jest moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli bądź specjalnego płynu. Taka kąpiel trwa od około trzech do dziesięciu minut. Nie tylko dokładnie skóra stóp zostaje dokładnie oczyszczona, ale przede wszystkim zdezynfekowana. Przy okazji naskórek staje się miękki, dzięki czemu jest zdecydowanie łatwiejszy do złuszczenia. W kolejnym kroku kosmetyczka dokładnie osusza stopy i raz jeszcze je dezynfekuje.

Zobacz również   Łysiejesz? Tymczasem początki przeszczepiania włosów sięgają XIX wieku

Następnie kosmetyczka złuszcza zrogowaciały naskórek frezarką – z drobnym, diamentowym frezem – bądź delikatną tarką. Zachowanie szczególnej ostrożności jest niezbędne w przypadku popękanych stóp. Jest to problem dotyczący przede wszystkim osób cierpiących na cukrzycę, mających nadwagę bądź noszącym źle dobrane buty. Złuszczanie jest również stosowane przy bardzo uciążliwych odciskach.

Po złuszczeniu skóry, kosmetyczka zajmuje się paznokciami pacjenta. Jeżeli nie występuje problem wrastających paznokci, kosmetyczka skraca i wygładza płytkę paznokciową. Skórki są odsuwane a na całe stopy nakłada się peeling. Po zastosowaniu peelingu na stopy nakładana jest odżywcza i nawilżająca maseczka. Stopy owijane są zwykle folią na około piętnaście bądź trzydzieści minut. Na koniec zabiegu w stopy wmasowywany jest krem a paznokcie są polerowane i – w przypadku kobiet – malowane.

Zobacz również   Laserowy sposób na opadające powieki

A co z odciskami i wrastającymi paznokciami?

W sytuacji, kiedy pacjent ma problem z wrastającymi paznokciami bądź odciskami, pedicure medyczny wygląda inaczej. Warto podkreślić, że dobrze wykonany, profesjonalny pedicure pozwala zmniejszyć lub nawet zlikwidować ból spowodowany odciskami. Do usuwania rdzeni odcisków używa się frezu próżniowego bądź różyczkowego. Co ważne, zabieg taki nie jest bolesny. Podobnie usuwa się również płaskie, żółtobrązowe zrogowacenia – modzele. Ponadto kosmetyczka używa gruboziarnistego frezu w frezarce a dopiero później drobnoziarnistego.

W przypadku pojawienia się problemu wrastających paznokci, zadaniem kosmetyczki jest usunięcie wbijającej się w skórę części paznokcia. Lekko wygięty paznokieć jest podcinany i spiłowywany specjalnym, kątowym pilnikiem. Następnie powinien zostać wykończony oraz wygładzony diamentowym frezem. Niektóre paznokcie są mocniej zawinięte i wtedy wymagana jest interwencja frezarki. Zdarzają się jednak zdecydowanie bardziej zaawansowane przypadki, które są leczone za pomocą specjalnej klamry, którą nakłada się na paznokieć w celu jego wyprostowania. Skuteczną metodą jest również akryl nałożony na paznokieć, który utrzymuje kształt jego wzrostu.

Zobacz również   Dieta pudełkowa- zdrowie z dostawą do domu

Podsumowanie zabiegu

Oczywiście najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej higieny, zarówno po stronie pacjenta, jak i kosmetyczki. Pacjent powinien również stosować się do wszystkich zaleceń, jakie zaproponuje mu jego kosmetyczka. Bardzo często to, jak długo będziemy mogli cieszyć się zdrowymi, pięknymi stopami zależy od tego czy regularnie stosujemy polecane preparaty i czy dbamy o swoje stopy na co dzień, w zaciszu domowej łazienki. Mimo wszystko warto przynajmniej od czasu do czasu odwiedzić kosmetyczkę i zdecydować się na profesjonalny pedicure.

http://osteomed.krakow.pl/pedicure-medyczny-krakow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.