środa, 29 maja

Attiva – termiczny lifting regenerujący niedoskonałości!

Do niedawna lifting skóry można było wykonywać przeprowadzając inwazyjne operacje plastyczne, przełomem w medycynie regeneracyjnej i dermatologii okazało się wprowadzenie urządzeń laserowych. Dziś kolejnym krokiem w doskonaleniu metod wykorzystywanych do zabiegów poprawiających urodę jest najnowszy laser endodermalny Attiva! Czym wyróżnia się ta metoda i jakie efekty daje laser Attiva, wyjaśniają specjaliści z Bieńkowscy Clinic.

Jakie są zalety zabiegów Attiva?

Laser Attiva, w odróżnieniu od dotychczas stosowanych urządzeń, opiera się na systemie endodermalnym (podskórnym), co zwiększa skuteczność zabiegu i przyspiesza widoczne efekty. Zabieg Attiva należy do małoinwazyjnych procedur, ponieważ kaniula wprowadzana jest podskórnie z minimalnym naruszeniem struktury tkanek. Wykorzystanie systemu endodermalnego pozwala na działanie fal radiowych nawet w najgłębszych warstwach skóry.

Tą metodą można zniwelować nawet niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej pod skórą, co nie było możliwe przy wykorzystaniu tradycyjnych fal radiowych aplikowanych transdermalnie. Lifting twarzy, modelowanie i redukcja zmarszczek stają się dzięki Attiva łatwiejsze jak nigdy dotąd, jednocześnie nie wymagają pobytu w klinice i długiej rekonwalescencji.

Zobacz również   Jak wykonać francuski manicure?

Jak działa laser endodermalny Attiva?

Mikrokaniulę wprowadzamy w niewielkie otwory wykonane przez punktowe nakłucia cienką igłą, z kolei wewnątrz kaniuli umieszczona jest sonda emitująca pole elektromagnetyczne. W efekcie dochodzi do wzrostu temperatury wewnątrztkankowej. Stopień nagrzania tkanek zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Przez cały okres trwania zabiegu lekarz kontroluje temperaturę za pomocą kamery termowizyjnej, co eliminuje ryzyko poparzeń i zapewnia bezpieczeństwo.

Temperatura uzyskiwana przy pomocy Attiva, waha się w przedziale 50-70 stopni.

  • Nagrzanie tkanek na poziomie 50 stopni pobudza fibroblasty i zapewnia napięcie oraz ujędrnienie skóry.
  • Podniesienie temperatury do 60 stopni wiąże się z uzyskaniem lepszych efektów, ponieważ umożliwia stymulację fibroblastów i regenerację większych defektów, jak blizny czy rozstępy.
  • Do usuwania drobnych złogów tłuszczu, jak ,,drugi podbródek”, tkanki doprowadza się do nagrzania na poziomie 70 stopni, co umożliwia modelowanie owalu twarzy.  
Zobacz również   Herbata z mniszka i jej zalety

W Bieńkowscy Clinic zabieg Attiva przeprowadzany jest nie tylko na twarzy, lecz także do poprawy elastyczności skóry oraz redukcji blizn i rozstępów na innych częściach ciała, jak dekolt, brzuch, pośladki, uda czy kolana. To uniwersalna metoda pozwalająca zarówno na odmłodzenie skóry, jak i pozbycie się nieestetycznych zmian powstałych w wyniku urazów czy innych, bardziej inwazyjnych operacji. Zabieg Attiva wykonuje się także do rewitalizacji okolic intymnych czy redukcji fotouszkodzeń.

Kiedy pojawiają się efekty po zabiegu Attiva?

Działanie lasera Attiva polega na pobudzaniu komórek skóry do naturalnej rewitalizacji, dlatego na efekty trzeba poczekać kilka tygodni. Zwykle wystarczające jest przeprowadzenie jednego zabiegu.

Przy bardzo dużym stopniu uszkodzenia skóry, jak głębokie i rozległe blizny, można wykonać zabieg Attiva ze zwiększoną intensywnością, co skróci ilość koniecznych serii do 1-2, ale będzie wiązało się jednocześnie z nieco dłuższym okresem rekonwalescencji, trwającym zwykle kilka dni. Skóra po zabiegu może być nieco obrzmiała i zaczerwieniona, ale uzyskane efekty będą spektakularne. Jeśli zależy Ci na całkowitej sprawności od razu po zabiegu, warto zdecydować się na większą ilość powtórzeń w odstępach kilku miesięcy.

Zobacz również   Witamina B complex – dlaczego potrzebujemy witamin z grupy B?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.