poniedziałek, 4 grudnia

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna różni się od innych dziedzin medycznych tym, że jej celem nie jest ratowanie ludzkiego życia, a poprawianie jego komfortu. Dawniej wpływ na wygląd zewnętrzny tego typu metodami był postrzegany jako przejaw próżności i niepotrzebnego zbytku. Dzisiaj patrzy się na tę kwestie zgoła inaczej. Świadomi jesteśmy tego, jak ważna jest samoakceptacja i zadowolenie z własnego wyglądu, a wraz z przemianą fizyczną zyskujemy pewność siebie i poprawiamy jakość swojego życia.

Najpopularniejsze 

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należą: usuwanie i spłycanie zmarszczek; nadawanie objętości tkankom; kształtowanie sylwetki; modelowanie łuku twarzy i ust; odbudowa i odnowa skóry; zmniejszanie tkanki tłuszczowej; likwidowanie cellulitu; likwidowanie przebarwień; usuwanie blizn, włókniaków, brodawek; leczenie nadpotliwości; depilacja laserowa; zamykanie naczynek; złuszczanie naskórka.

Powiększanie ust i usuwanie zmarszczek

Powiększanie ust i usuwanie zmarszczek, to jedne z najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Można je wykonywać za pomocą wypełniacza – kwasu hialuronowego oraz botoxu. Kwas hialuronowy, przez wielu zwany „eliksirem młodości”, zawarty jest w organizmie każdego człowieka, jako sól sodowa (hialuronianu sodu). Największe jego ilości występują w skórze, w warstwie maziowej, a także w ciele szklistym oka. Co więcej, jest on jednym z elementów płynów ustrojowych i tkanki łącznej oraz pełni rolę budulca ścian naczyń krwionośnych. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w organizmie. Niestety wraz z upływem lat zmniejsza się jego ilość, a wynikający z tego niedobór wpływa na niszczenie tkanek. Dlatego też opracowane zostały metody, których celem jest uzupełnienie brakującego kwasu. Wstrzykuje się go podczas wizyt w gabinecie, a zatem zabieg nie wymaga dłuższego pobytu w klinice. Przed wizytą trzeba pamiętać o tym, że w dwutygodniowym okresie poprzedzającym, nie powinno się stosować aspiryny, niesterydowych leków przeciwzapalnych, pokrzywy, dziurawca oraz witaminy E. Zastrzyków powinny się wystrzegać również: kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby cierpiące na choroby immunologiczne, alergicy, osoby, posiadające trądzik lub czynną opryszczkę. Po zabiegu można zauważyć pojawienie się zaczerwienienia lub zasinienia wokół miejsc nakłuwanych, które zanikają po około tygodniu. Botox z kolei, to rodzaj naturalnej toksyny, produkowanej przez pałeczki Clostridium botulinum. Oddziałuje on na złącza nerwowo-mięśniowe i dzięki temu zmniejsza skurcz mięśni. To natomiast wpływa na wygładzenie się zmarszczek. Miejsca, w które najczęściej wstrzykuje się botox, to okolice brwi, czoła, skroni, ust, brody oraz szyi. Efekty takiego zabiegu utrzymują się przez okres 3-5 miesięcy. Można go powtarzać 2-3 razy w roku. Ostatnimi czasy, przy usuwaniu zmarszczek, zaczęto stosować techniki łączące obie substancje – najpierw wstrzykuje się botox, a po tygodniu kwas hialuronowy.

Wybór miejsca

Osoby zainteresowane usuwaniem zmarszczek i wypełnianiem ust w Warszawie powinny zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, warto korzystać z usług sprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej. Nie musi to oczywiście być opinia bliskiego znajomego. Wystarczy poczytać na temat konkretnego miejsca w Internecie. Duża liczba pozytywnych opinii wpływa oczywiście na plus. Następnie trzeba sprawdzić kwalifikacje osoby wykonującej zabieg. W Polsce może zajmować się tym jedynie lekarz. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy preparat wykorzystywany w danym miejscu jest najwyższej jakości – musi posiadać znak jakości CE, wtedy wiadomo, że jest zgodny
z dyspozycjami Unii Europejskiej. Gwarancję jakości zapewnia również oznaczenie amerykańskiej Agencji Żywności i Leków FDA. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest także podejście specjalisty. W trakcie konsultacji musimy mieć pewność, że możemy mu zaufać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.