wtorek, 18 czerwca

Kolejność ma znaczenie! Które kosmetyki do włosów nakładać najpierw?

Maseczka, szampon, olejek, a może balsam do włosów? W jakiej kolejności powinno się używać tych kosmetyków? Przekonaj się, co oznacza poukładana pielęgnacja.

Wejście do kobiecej łazienki to prawie jak przekroczenie progu drogerii. Dziesiątki kosmetyków piętrzących się na półkach oznaczają prawdziwe szaleństwo. Warto jednak wprowadzić do niego odrobinę ładu, co pozytywnie wpłynie na efekty pielęgnacji. Nierozsądnie stosowane kosmetyki działają słabiej, dlatego warto pamiętać o tym, w jakiej kolejności ich używać.

Szampon do włosów

Co do tego kosmetyku nie ma wątpliwości. Używamy go zawsze jako pierwszego, aby oczyścić włosy z zanieczyszczeń i nagromadzonego sebum, ale również, żeby ułatwić wchłanianie się składników odżywczych dostarczonych z odżywką, olejkiem lub maską. Czasami szamponu używa się kilkukrotnie, aby np. zmyć olejek, dlatego warto stosować tylko produkty oczyszczające o naturalnym składzie, bez silnych detergentów, alkoholi, konserwantów.

Zobacz również   Przedłużanie rzęs – dlaczego przestaje być popularne

Olejek do włosów

Moment, w którym użyjemy olejku, zależy od oczekiwanych efektów. Jeśli chcemy wyłącznie nadać włosom blasku i ochronić je przed gorącym powietrzem suszarki, powinniśmy zaaplikować jego niewielką ilość na włosy po umyciu. Przed myciem można nakładać go, kiedy chcemy wykonać olejowanie na noc albo na gorąco. Choć zaleca się, żeby także w tym przypadku najpierw umyć włosy, następnie nałożyć olej na włosy i skalp, a na końcu umyć je ponownie. Zanieczyszczenia mogą utrudniać wnikanie olejku i osłabiać jego działanie.

Odżywka do włosów

To produkt stworzony, aby zabezpieczać, wygładzać i upiększać włosy po ich umyciu. Odżywkę nakładamy zawsze po spłukaniu szamponu, na mokre włosy. W zależności od tego, jaki rodzaj odżywki wybraliśmy, będzie trzeba ją później spłukać albo nie. To lekki produkt, dlatego nie wymaga ponownego mycia włosów szamponem.

Zobacz również   Nowoczesny zabieg Mona Lisa Touch

Maska do włosów

Dobrze skomponowane maseczki działają podobnie jak olejki – dogłębnie i intensywnie. Trzeba je jednak stosować po umyciu włosów szamponem, żeby składniki aktywne łatwiej wchłaniały się w skórę głowy i włosy. W tym przypadku odstępstwa od tej reguły nie są wskazane. Maskę pozostawia się na minimum 30 minut, a dopiero po tym czasie spłukuje z włosów. Zaletą maseczek jest fakt, że można je zrobić z łatwo dostępnych domowych składników.

Ampułki i wcierki do włosów

Te dwa rodzaje produktów stosuje się wyłącznie na skórę głowy. Zazwyczaj mają wodnistą konsystencję i doskonale się wchłaniają, dlatego można aplikować je po myciu włosów i nie trzeba ich później ponownie spłukiwać. Używa się ich na samym końcu.

Zobacz również   Łysiejesz? Tymczasem początki przeszczepiania włosów sięgają XIX wieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.