niedziela, 14 lipca

Jak ustrzec się grzybicy stóp?

Swędzenie, łuszcząca się skóra czy zaczerwienienie pomiędzy palcami stóp może świadczyć o grzybicy. Jest to częsta dolegliwość, zwłaszcza u osób, które często korzystają z basenów, saun czy innych miejsc, gdzie ludzie paradują na bosaka.

Jak uniknąć grzybicy stóp?

Grzybica stóp to dolegliwość, która lubi powracać. Przede wszystkim warto postawić na profilaktykę, chroniącą przed zakażeniem, ponieważ sam proces leczenia grzybicy jest długotrwały i nie zawsze skutkuje trwałym wyleczeniem tej dolegliwości. Przede wszystkim należy postawić na dobre buty. Powinny one być wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów, które nie będą uciskać stopy. Warto zwrócić uwagę także na skarpetki – powinny one być również wykonane z materiałów naturalnego pochodzenia. Na basenie, w saunie czy w łaźni każdorazowo powinno się nosić klapki. Po skorzystaniu z basenu czy innego miejsca, gdzie wymagane są bose stopy, koniecznie należy je dokładnie umyć i osuszyć.

Zobacz również   Kolejność ma znaczenie! Które kosmetyki do włosów nakładać najpierw?

Co robić przy pojawieniu się grzybicy stóp?

Jeżeli zaobserwujemy objawy, które mogą świadczyć o grzybicy stóp, wówczas przede wszystkim należy zaprzestać korzystania z miejsc, w których na boso przebywa wiele osób. Grzybica stóp jest chorobą dość mocno zaraźliwą. Po wystąpieniu pierwszych objawów, które mogą świadczyć o grzybicy, takich jak świąd, zaczerwienienie czy oznaki łuszczenia się skóry warto udać się na wizytę do podologa, któr nypiej ocenie stan stóp i zaleci właściwą kurację. Leczenie grzybicy stóp wrocław jest procesem długotrwałym, więc może się okazać, że potrzebnych będzie nawet kilka czy kilkanaście wizyt, aby pozbyć się problemu.

Wizyta w gabinecie podologicznym

Do wizyty w gabinecie podologicznym nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak warto zabrać ze sobą wyniki ostatnich badań, jeżeli takowe były robione. Na pierwszej wizycie należy poinformować podologa o wszystkich przyjmowanych lekach, gdyż mogą one mieć wpływ na stan naszych stóp.

Zobacz również   Jak dbać o manicure hybrydowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.