piątek, 12 lipca

Jakie zabiegi kosmetyczne pozwolą na zredukowanie cellulitu?

Często można usłyszeć lub przeczytać, że nie ma metody, która pozwoliłaby na bezpowrotne usunięcie cellulitu. I niestety jest to prawda. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z prób walki z tym wyjątkowo nieestetycznym problemem. Połączenie lekkostrawnej diety, ćwiczeń fizycznych oraz profesjonalnych kuracji kosmetycznych da nie tylko zadowalające, ale także długotrwałe rezultaty.

Zgrabne i jędrne nogi, niezależnie od pory roku czy wieku, to marzenie każdej kobiety. Natomiast cellulit jest problemem, który bardzo często stanowi poważną przeszkodę w realizacji tego celu. I co ciekawe, nieestetyczne pofałdowanie skóry może wystąpić zarówno u osób z nadwagą, jak i szczupłych. Jak w takim razie walczyć z tą niedoskonałością? Niekiedy wystarczające okażą się domowe sposoby: ćwiczenia fizyczne, dieta bogata w witaminy oraz odpowiednia pielęgnacja skóry w okolicach ud. Niemniej, nie w każdym przypadku da to długotrwałe rezultaty, gdyż cellulit ma to do siebie, że lubi wracać. Dlatego do programu niwelowania tego problemu warto włączyć profesjonalną kurację w salonie kosmetycznym. W tym momencie pojawia się jednak pytanie: Jakie zabiegi pozwolą na skuteczne zredukowanie cellulitu?

Niwelowanie „skórki pomarańczowej” przy pomocy CO2

Współcześnie do wykonywania zabiegów w salonach kosmetycznych używa się wielu naturalnych substancji. Ich obecność w przyrodzie, a niekiedy nawet w organizmie człowieka, gwarantuje zarówno długofalowe efekty, jak i bezpieczeństwo pacjenta. Dobrym przykładem kuracji, która potwierdza tę tezę, jest karboksyterapia – zabieg polegający na podskórnych lub śródskórnych iniekcjach dwutlenku węgla.

Zobacz również   Skrzyp polny – sprzymierzeniec pięknych włosów

Głębokie wprowadzenie CO2 w skórę przyczynia się do intensywnego dotlenienia oraz odżywienia wybranej partii ciała. Jednak nie tylko! W trakcie wykonywania karboksyterapii powstaje również kwas węglowy (z reakcji dwutlenku węgla oraz wody), który ma ogromne znaczenie przy zwalczaniu cellulitu.

Kuracja z użyciem CO2 uchodzi obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod niwelowania „skórki pomarańczowej”. Wszystko za sprawą tego, że karboksyterapia, a konkretnie wytwarzany podczas zabiegu kwas węglowy, wpływa na rozpuszczenie komórek tłuszczowych, poprawę drenażu limfatycznego oraz pobudzenie metabolizmu do szybszej pracy. Dodatkowo, kuracja jest mało inwazyjna i towarzyszy jej niewiele przeciwwskazań – wyjaśnia kosmetolog gabinetu Qclinique, Anita Święconek.

Czytaj także: Skuteczne zabiegi odchudzające, które pozwolą zrzucić zbędne kilogramy

Mechaniczny masaż wybranych partii ciała

Korzyści płynące z masażu są znane każdemu, kto kiedykolwiek skorzystał z tego zabiegu w profesjonalnym gabinecie. I jak pokazuje praktyka, odprężenie wybranych partii ciała nie jest jedyną zaletą różnych kuracji relaksacyjnych. Masaż równie często znajduje zastosowanie przy modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki. A wyjątkowo zadowalające efekty daje wtedy, gdy jest wykonywany za pomocą elektronicznej głowicy, która wytwarza podciśnienie. Urządzenia tego typu używa się podczas endermologii LPG, czyli kolejnego wypróbowanego sposobu na zredukowanie cellulitu oraz uelastycznienia konkretnych obszarów ciała.

Zobacz również   Hiperglikemia (przecukrzenie) – wszystko, co musisz wiedzieć o przyczynach, objawach, leczeniu i pierwszej pomocy

Do mechanicznego masażu podciśnieniowego wykorzystuje się kostium, który stanowi barierę ochronną przed szczypaniem skóry oraz zaciąganiem włosków. Parametry urządzenia są zaś zawsze dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjentki. Co więcej, poza działaniem modelującym, endermologia przyczynia się także do pobudzenia organizmu do szybszego wydalania toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii – tłumaczy Anita Święconek.

Zabieg z preparatem o działaniu antycellulitowym

Skuteczne zabiegi antycellulitowe można dziś znaleźć zarówno wśród kuracji ujędrniających, jak i terapii należących do kosmetologii estetycznej. Świetnie obrazuje to przykład mezoterapii igłowej, która cieszy się obecnie dużą popularnością w gabinetach kosmetycznych. Na czym konkretnie polega ten zabieg i jakich efektów można się spodziewać po jego wykonaniu? Wiele zależy tutaj od użytej substancji odżywczej. W przypadku niwelowania „skórki pomarańczowej”, najczęściej stosowany jest preparat, który zawiera składnik o działaniu antycellulitowym, np. L-karnitynę, wyciąg z karczocha, krzemionkę organiczną albo kofeinę. Warto jednak pamiętać o tym, że mezoterapia igłowa sprawdza się najlepiej u osób z niewielkimi pofałdowaniami skóry. Jeżeli cellulit jest duży i rozległy, kuracja jedynie w nieznacznym stopniu zmniejszy intensywność problemu.

Zobacz również   Przepuklina rozworu przełykowego - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i wskazówki

Czytaj także: Kriolipoliza – zabieg odchudzający dla każdego?

Połączenie pielęgnacji domowej oraz kuracji w gabinecie

Czy korzystanie z profesjonalnej kuracji modelującej można połączyć ze zwalczaniem „skórki pomarańczowej” domowymi sposobami? Zdecydowanie tak! Właściwa pielęgnacja, polegająca chociażby na samodzielnym wykonywaniu różnego rodzaju peelingów, jest wręcz częstym zaleceniem kosmetologa. A wykorzystać można do tego nie tylko preparaty antycellulitowe, których dziś na rynku nie brakuje, ale także ogólnodostępne produkty spożywcze. Skuteczny i bogaty w składniki aktywne będzie chociażby peeling przygotowany na bazie kawy, brązowego cukru oraz oliwy z oliwek. W tym przypadku kluczowe jest to, aby w kosmetyku (kupionym lub sporządzonym samodzielnie) znalazły się odpowiednie substancje odżywcze, np. algi morskie, L-karnityna, kofeina, rutyna lub krzemionka organiczna.

Połączenie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych oraz pielęgnacji w zaciszu domowym pozwoli na spotęgowanie oraz wydłużenie efektu końcowego. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przeciążyć organizmu zbyt wieloma działaniami jednocześnie. Program pielęgnacji domowej najlepiej skonsultować z kosmetologiem, który będzie przeprowadzał kurację antycellulitową – podkreśla Anita Święconek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.