środa, 29 maja

Stylizacja rzęs i brwi – poradnik

Twoja naturalna stylizacja oczu nie zawsze musi odpowiadać twojemu ideałowi, natura nie wszystkich obdarza jednakowo. Ale można w szybki sposób poprawić swoje rzęsy poprzez ich przedłużenie i zagęszczenie. Dlatego wizyta u dobrej kosmetyki sprawi że twoje spojrzenie będzie uwodzicielskie dzięki pięknej oprawie oczu.

  Wybór oferty jest szeroki, salony proponują zabiegi przedłużania rzęs różnymi metodami jednak najbardziej popularne które zyskały sobie największe uznanie są trzy, czyli rzęsy jedwabne, syntetyczne i z norek.

Rzęsy jedwabne

  Są one naturalnym jedwabiem, więc swoja strukturą i skrętem przypominają rzęsy człowieka. Dużą ich zaletą jest lekkość, wiec nie odczuwa się ich na swoich rzęsach. Wymagają pielęgnacji i czesania ponieważ mogą się zwijać i gnieść podczas snu, najłatwiej wykonuje się to grzebyczkiem do rzęs. Mają one szerokie zastosowanie i można w nich pływać, robić makijaż, nosić szkła kontaktowe. Ale są podatne na zmywanie więc warto zrezygnować z mocnych wodoodpornych tuszy.

Rzęsy z futra norek syberyjskich

  Najbardziej kosztowne rozwiązanie, z powodu materiału jaki jest do nich używany. Są one również bardzo lekkie więc nie będziemy ich odczuwać przy mruganiu, mają również grubość bardzo zbliżoną do naturalnych rzęs więc najlepiej imitują prawdziwe rzęsy. Jest to produkt zwierzęcy więc warto sprawdzić czy nie mamy uczulenia na futro norki. Malując takie rzęsy tuszem należy wybierać kosmetyki na bazie wody aby ich nie uszkodzić i nie spowodować odklejenia.

Zobacz również   Przedłużanie rzęs – dlaczego przestaje być popularne

Rzęsy syntetyczne

  Delikatnością i naturalnością nie dorównują dwóm pozostałym, jednak są produkowane w bardzo szerokim zakresie grubości, podkręcenia, długości, można nadać nimi dowolny kształt oraz nie uczulają, jednak są cięższe od pozostałych i mogą być odczuwane przy mruganiu. Lubią się plątać więc należy uważać aby ich nie uszkodzić w czasie czesania.

  Poznaliśmy już rodzaje stosowanych rzęs ale jest jeszcze jeden aspekt który jest ważny w czasie zagęszczania czyli metoda ilości przyklejania sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Powszechnie stosowane są trzy metody, czyli 1:1, 2:1 oraz 3:1. Oznacza to że do jednej naturalnej rzęsy dokleić można 1, 2 lub 3 sztuczne rzęsy co wpływa na ich gęstość. Jednak nie należy przesadzać i zdać się na opinie stylistki która na podstawie indywidualnych cech zaproponuje metodę, ponieważ nie dla każdej twarzy mogą pasować bardzo gęste rzęsy i mogą zaburzyć naturalną proporcję twarzy.

Zobacz również   Laserowy sposób na opadające powieki

  Alternatywą dla przedłużania rzęs jest ich podkręcenie co optycznie je wydłuża, zabieg nazywamy keratynowym liftingiem rzęs. Zabieg polega na nałożeniu preparatów na rzęsy które pozwalają zmienić ich kształt i nadać nowy – trwały. Jednocześnie wprowadzamy składkami odżywcze i witaminy. W odróżnieniu od sztucznych metod przedłużania, lifting nie osłabia rzęs a wręcz przeciwnie wzmacnia je i odżywia. Efekt utrzymuje się od 4-6 tygodni w zależności od tempa ich rośnięcia. W czasie zabiegu rzęsy umieszcza się na płatku silikonowym który jest formą nowego kształtu jaki chcemy uzyskać. Następnie nakłada się preparat który nadaje nowy kształt a drugi odżywia i stymuluje odbudowę, całość utrwala się odżywką keratynową. Trwałe podkręcenie można połączyć z przedłużaniem w przypadku gdy ktoś ma proste rzęsy i w przypadku ich przedłużania dochodziło by do ich ciągłego splątywania.

Zobacz również   Moda damska - panujące trendy w 2017 roku

  Stylizację oczu można dodatkowo urozmaicić o regulację i hennę brwi co w połączeniu z pięknie przedłużonymi i zagęszczonymi rzęsami będzie stanowiło całość, a takiemu spojrzeniu nie oprze się żaden facet. Henna jest prostym i dosyć trwałym sposobem bo utrzymuje się kilka tygodni,  nadaje brwiom odpowiedniego koloru, rozwiąże ona problem codziennego makijażu. Henna to nazwa proszku do barwienia, który naturalnie ma kolor czerwono brunatny, natomiast obecnie dodawane są do niego barwniki. Zabieg jest prosty i polega na nałożeniu barwnika na brwi, jest to podobne do farbowania włosów. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu lub w salonie co polecamy ponieważ jest tani i wykonany dokładniej. Dopełnieniem całości powinno być wyregulowanie brwi, co można wykonać zwykła pęsetą. Bardzo często po takiej wizycie pierwsze spojrzenie w lustro to czysty uśmiech i szok że spojrzenie może tak pięknie wyglądać. Salon Laser Look zaprasza na przedłużanie rzęs w Lublinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.