wtorek, 18 czerwca

Sprawdzone sposoby na nieświeży oddech

Nieświeży oddech to często spotykana przypadłość, której najczęściej winne są znajdujące się w jamie ustanej bakterie. Przyczyn powstawania tego rodzaju problemu może być kilka, a najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem pozbycia się go jest właściwe dbanie o higienę. Należy nie tylko regularnie szczotkować zęby, ale także nitkować je i stosować płyn do płukania jamy ustnej. Poniżej przedstawiamy pięć prostych sposobów, których przestrzeganie pomoże Ci mieć zawsze świeży oddech.

Starannie czyść jamę ustną

Dbając o higienę jamy ustnej, nie ograniczaj się jedynie do mycia zębów. Nawet najdokładniejsze szczotkowanie oczyszcza zaledwie 25% powierzchni jamy ustnej. Warto jest również poświęcić czas na dokładne wyczyszczenie języka, ponieważ to na nim odkładają się resztki rozkładającego się jedzenia i bakterie powodujące nieświeży oddech. Ważne jest, by usunąć nagromadzony osad, ma to również korzystny wpływ na zmniejszenie ilości płytki nazębnej. Przestrzenie pomiędzy zębami oczyszcza się przy pomocy nitki dentystycznej. Na koniec należy zastosować płyn do płukania LISTERINE®. Jest to skuteczny środek, który pomoże w osiągnięciu trwałego efektu świeżego oddechu. Płyny do płukania LISTERINE® są dostępne w szerokiej gamie rodzajów i smaków. Najlepsze rezultaty osiągnie się, stosując płukanie jamy ustnej co najmniej dwa razy dziennie.

Zobacz również   Depilacja laserowa - fakty

Regularnie chodź do dentysty

Dokładne dbanie o higienę jamy ustnej to nie wszystko. Część problemów związanych z powstawaniem nieświeżego oddechu może być spowodowana ubytkami lub innego rodzaju chorobami zębów. W takiej sytuacji pomóc może dentysta, który nie tylko profesjonalnie zajmie się uzębieniem, ale także całościowo zbada o jamę ustną.

Ogranicz skutki złych nawyków

Jedną z częstych przyczyn powstawania nieświeżego oddechu są nawyki żywieniowe. Miłośnicy intensywnie pachnących dań, w których skład wchodzi czosnek czy cebula, powinni pamiętać o stosowaniu po jedzeniu płynu do płukania jamy ustnej. Zasada ta dotyczy również palaczy papierosów lub zwolenników żucia tytoniu.

Pij wodę

Sposoby na nieświeży oddech nie muszą być wyszukane, jednym z najprostszych, jest picie dużej ilości wody. Zapobiega to powstawaniu suchości w jamie ustnej, która jest częstą przyczyną tej dolegliwości. Picie wody po posiłkach wypłukuje resztki pokarmowe, zanim zdążą się rozłożyć i stać się przyczyną brzydkiego oddechu.

Zobacz również   Rude włosy wyróżniają! Wybierz swój wymarzony odcień!

Żuj gumę

Żucie gumy zwiększa wydzielanie się śliny, która pomaga pozbyć się z dziąseł i języka resztek jedzenia oraz bakterii. Najlepiej nadaje się do tego guma bez cukrowa, która nie powoduje próchnicy zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.