poniedziałek, 24 czerwca

Poznaj skuteczne sposoby walki z wypadaniem włosów

Piękne i lśniące włosy to radość każdej kobiety. To dlatego, niemal każda kobieta, z wyjątkową cierpliwością o nie dba, nie szczędząc środków na zabiegi i kosmetyki, które sprawią, że włosy będą się lepiej prezentować. Co jednak, gdy nawet najlepszy szampon i odżywka nie pomagają, a włosy nadal wypadają?

Za zupełnie normalny proces uznaje się wypadanie do 100 włosów dziennie. Jeśli wypada ich więcej to znak, że czas przyjrzeć się temu problemowi i znaleźć sposób na nadmierne już wypadanie włosów. Włosy są bowiem doskonałym miernikiem naszego stanu zdrowia i reagują na brak witamin oraz innych składników odżywczych. Także stres, brak snu i zażywanie niektórych leków np. obniżających cholesterol lub antykoncepcyjnych, sprawiają, że włosy sypią się z głowy.

Dlaczego włosy wypadają?

Włosy ludzkie są tej samej natury co przydatki skórne charakterystyczne dla wszystkich ssaków. Zaliczane są do nich pióra, wełna, wąsy, paznokcie, kopyta. Dziś włosy ludzkie nie pełnią już funkcji termoregulacyjnej, do jakiej były stworzone, a są głównie ozdobną. Chronią także skórę głowy przed wszelkimi urazami.

Zobacz również   Dieta wspomagająca leczenie cukrzycy

Naturalny cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: fazy wzrostu (anagen), fazy przejściowej (katagen) oraz fazy spoczynku (telogen). Ponieważ cały cykl trwa od 2 do siedmiu lat, a włosy rosną na głowie w sposób niezsynchronizowany, możliwa jest ciągła i swobodna wymiana włosów. Włosy wypadają w ostatniej fazie i dopóki jest to proces wynikający z przechodzenia przez wszystkie fazy we właściwych odstępach czasowych, nie ma w tym nic niepokojącego. Warto jednak mieć na uwadze, że proces ten ulega zaburzeniom pod wpływem wielu czynników. Należą do nich m. in. takie czynności jak nadmierne i zbyt energiczne czesanie, ciasne upinanie, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, farbowanie i inne zabiegi fryzjerskie, częsta ekspozycja na słońce, gwałtowna zmiana temperatury. Wówczas włosy wypadają w znacznie większym stopniu i mamy do czynienia z łysieniem telogenowym.

Zobacz również   Dlaczego warto jeść musli

Czy dieta ma wpływ na wypadanie włosów?

Liczne badania potwierdzają, że powodem utraty w włosów jest między innymi wysokotłuszczowa i wysokobiałkowa dieta. Uszkadza ona także nerki i prowadzi do zakwaszenia krwi. Nie bez znaczenia dla organizmu jest także cukier, którego na całym świecie spożywa się coraz więcej. Słodki smak zdominował nie tylko napoje i słodycze, ale także dania główne. Cukier stał się wszechobecny. Nadmiar cukru blokuje m.in. przyswajanie składników pokarmowych i wyniszcza podstępnie nasz organizm. Nie ma bowiem wątpliwości, że za stan naszych włosów odpowiadają nie tylko geny, ale także sposób życia i odżywianie. Dieta zbawienna dla włosów powinna obfitować w cynk, żelazo, krzem, jod, potas. A te znajdują się głównie w rybach i roślinach strączkowych, owocach morza, ziemniakach.  Idealne będą też odpowiednie suplementy na wypadanie włosów. Preparaty wpływające korzystnie na włosy zawierają kompleksy witamin i innych środków odżywczych, które odpowiednio zbilansowane zapewnią włosom idealne odżywienie. Preparat VITAPIL zawiera dodatkowo krzem z bambusa, który zapewnia włosom elastyczność i zdrowy wygląd. W bambusie jest 5 razy więcej krzemu niż w skrzypie, zatem to preparaty, w których składzie znajduje się bambus, przynoszą włosom więcej korzyści, niż te ze skrzypem.

Zobacz również   Co to jest pedicure medyczny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.