poniedziałek, 4 grudnia

Plastyka powiek – co to za zabieg i kiedy się go przeprowadza?

Kondycja skóry wokół oczu ma kolosalne znaczenie dla wyglądu całej twarzy, gdyż nadmiar zwiotczałej, pozbawionej jędrności skóry na powiekach pozbawia nasze spojrzenie młodzieńczego blasku. Powtarzając za starym przysłowiem, że „oczy są zwierciadłem duszy człowieka” można śmiało zaryzykować stwierdzenie, iż wygląd skóry wokół oczu świadczy o naszym wieku oraz poziomie zmęczenia. Jak odmłodzić swoje spojrzenie?

Blepharoplastyka, czyli operacja plastyczna powiek np. górnych jest jednym z przynoszących najbardziej spektakularne rezultaty chirurgicznym zabiegiem odmładzającym. To właśnie na delikatnej i cienkiej skórze wokół oczu pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Nadmiar zwiotczałej, obwisłej skóry, problemy z jej napięciem oraz zmarszczki skutecznie odbierają naszemu spojrzeniu promienność oraz młody wygląd. Opadająca skóra na powiekach jest zmorą wielu kobiet, gdyż dodaje lat, a skorygowanie defektu poprzez odpowiedni makijaż jest możliwe tylko do pewnego czasu. Jedynym skutecznym sposobem na rozwiązaniem problemu jest chirurgiczna plastyka powiek. Zabieg znacząco wpływa na poczucie atrakcyjności oraz wzrost pewności siebie. Ale względy estetyczne i psychologiczne to nie jedyne wskazania do przeprowadzenia zabiegu. Blepharoplastykę przeprowadza się także ze wskazań medycznych – podniesienie opadających powiek w znacznym stopniu utrudnia widzenie, zaburzając jego pole.

 

Zabieg korekcji opadającej powieki najczęściej przeprowadza się u kobiet po 35. roku życia, kiedy procesy starzenia się skóry zostawiły już trwały ślad na delikatnej skórze powiek. Czasem ze względu na wrodzone dysproporcje dochodzi do konieczności wcześniejszej interwencji chirurgicznej, jednak są to pojedyncze przypadki, gdyż w przeważającej większości zabieg plastyki powiek jest sposobem na zniwelowanie skutków starzenia się skóry. Należy podkreślić – bardzo skutecznym sposobem, gdyż efektem zabiegu jest pozbycie się zmęczonego i starego wyglądu twarzy, a rezultaty utrzymują się długotrwale, od 10 do 20 lat.

 

Plastyka powiek – wskazania i przebieg zabiegu

Blepharoplastyka może dotyczyć powiek górnych, dolnych oraz obu jednocześnie. Podstawowym problemem w przypadku powiek górnych jest nadmiar zwiotczałej, opadającej skóry powiek. Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, rzadziej w narkozie, decyzję o zastosowaniu znieczulenia podejmuje się w oparciu o preferencje pacjenta oraz warunki operacji. Chirurg przeprowadzający zabieg wykonuje cięcie wzdłuż fałdu powieki górnej i usuwa nadmiar skóry, rozciągniętej części mięśnia oraz tkanki tłuszczowej. Nacięcie wykonuje się właśnie w fałdzie powiekowym, gdyż jest to miejsce niewidoczne przy otwartych oczach, tak więc blizny powstałe w wyniku zabiegu również będą niezauważalne. Zabieg kończy się założeniem szwów, które zamykają ranę.

 

Celem korekcji powiek dolnych jest usunięcie tak zwanych „worków” pod oczami oraz przywrócenie prawidłowego napięcia skóry. Ponadto wskazaniem do przeprowadzenia plastyki powiek dolnych są głębokie bruzdy, które skutecznie odbierają spojrzeniu młody wygląd. W tym przypadku cięcie przeprowadza się pod rzęsami. Lekarz usuwa nadmiar skóry, a także modeluje bądź wycina tłuszczyk oczodołowy. W razie konieczności koryguje ułożenie mięśnia okrężnego oka. Nacięcia powstałe w wyniku zabiegu są mało widoczne, gdyż wykonuje się je w naturalnych fałdach skóry. Ponownie jak w przypadku korekcji powiek górnych finalnym etapem zabiegu jest założenie szwów zamykających ranę powstałą w wyniku cięcia.

 

Plastyka powiek (więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/operacja-plastyczna-powiek/ ), jak wszystkie zabiegi chirurgii plastycznej, jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego ważne, aby przy doborze lekarza i kliniki, w której poddamy się operacji, kierować się doświadczeniem oraz renomą chirurga i placówki medycznej. Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest gwarancją bezpieczeństwa oraz osiągnięcia oczekiwanych rezultatów w postaci wyraźnie odmłodzonej, prawidłowo napiętej skóry wokół oczu. Ceny za plastykę powiek wahają się w Polsce od 4500 zł do 6000 zł. To jeden z najchętniej wybieranych przez pacjentki zabiegów chirurgii plastycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.