czwartek, 22 lutego

Chcesz naturalnie zmienić kolor włosów? Wybierz farby do włosów bez amoniaku!

Farby do włosów bez amoniaku to doskonały sposób, aby naturalnie dokonać zmiany koloru fryzury. Naturalnie to znaczy z zastosowaniem jak najmniejszej ilości sztucznych środków i substancji. Jedną z nich jest właśnie amoniak, który jest odpowiedzialny za trwałą zmianę koloru włosów, który jednak negatywnie wpływa na ich kondycję. Dlatego też w artykule przedstawiamy na czym polega naturalne farbowanie bez amoniaku oraz zaprezentujemy, jak amoniak wpływa na włosy!

Czym naprawdę jest tak popularny w farbach do włosów amoniak?

Amoniak jest gazem, który najłatwiej poznać po specyficznej, dość drażniącej i nieprzyjemnej woni. Niestety ulatniający się amoniak, który dostanie się przez układ oddechowy do wnętrza organizmu w dużej ilości, może wywołać podrażnienie. Dlatego też koloryzując włosy farbami z amoniakiem, należy zachować wszelkie środki ostrożności, by nie narazić siebie na niebezpieczeństwo.

Jaką rolę w farbie do włosów odgrywa amoniak?

Amoniak jest niezwykle mocną substancją, która jest określana nośnikiem koloru w farbie. Dlaczego się tak dzieje? Otóż wynika to z przebiegu procesu farbowania włosa i jego budowy. Koloryzacja polega na tym, że barwniki pigmentujące, czyli zmieniające naturalny kolor włosów, wnikają w jego głębsze struktury, aby nadać im nowy odcień. Ku temu niezbędny jest amoniak, który doprowadzi te pigmenty do wnętrza włosa.

Zobacz również   Najlepsze naturalne sposoby na pozbycie się cellulitu

Czy farba bez amoniaku nada trwały kolor?

Mając na uwadze za co odpowiedzialny jest amoniak, można zadać sobie pytanie: co z farbami bez amoniaku? Czy też są w stanie nadać włosom nowy odcień – przecież nie mają składnika odpowiadającego za tę funkcję? Odpowiedź jest uzasadniona dwiema ważnymi zależnościami.

Po pierwsze, amoniak – zwłaszcza stosowany długo i regularnie – niszczy włosy. To dlatego wiele marek kosmetycznych zaznacza na opakowaniach farb, iż nie posiadają one amoniaku.

Po drugie, brak amoniaku nie oznacza, że koloryzując włosy taką farbą, nie uzyskasz żadnej widocznej zmiany. Otóż zamiast amoniaku farba taka zawiera monoetyloaminę. Nośnik ten – określany w skrócie MEA – pełni takie same funkcje jak niepożądany przez kobiety w farbach amoniak.

Zobacz również   Młody zielony jęczmień i jego właściwości

Farby do włosów bez amoniaku

W ostatnim czasie na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele różnorodnych farb bez amoniaku. Jak już zostało wspomniane – gaz ten zastąpiony jest MEA. Taka farba jest bezpieczna dla włosów i skóry głowy, doskonałym przykładem może być farba do włosów bez amoniaku L’Oreal Paris. Jeżeli przymierzasz się do farbowania włosów po raz pierwszy, warto wybierać farby bez amoniaku lub nawet szamponetki, które również znajdziesz w ofercie marki L’Oreal Paris. Przykładowo farba Casting Creme Gloss dedykowana jest osobom, które decydują się na koloryzację pierwszy raz.

Zalety farb pozbawionych amoniaku

  • Amoniak jest gazem uczulającym, zatem farba, która nie posiada go w swoim składzie, nie wywoła żadnych reakcji uczuleniowych.
  • Farby bez amoniaku ograniczają przetłuszczanie się włosów, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają z tym problem.
  • Amoniak ma nieprzyjemny zapach, a stosując farbę bez tego gazu, nie będziesz narażona na wdychanie tej brzydkiej i jednocześnie szkodliwej woni.
  • Farba bez amoniaku stanowi dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży, które regularnie koloryzują włosy.
  • Farba z amoniakiem jest trudniejsza do wyeliminowania, ponieważ wnika głęboko w warstwy włosów, dodatkowo nasilone jest to wysoką porowatością włosów. W takim przypadku lepiej odstawić farby z amoniakiem i wybrać takie bez tego gazu – nie zniszczą one tak włosów.
Zobacz również   Spirulina – czym jest jak to się je?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.