wtorek, 23 kwietnia

Peelingi medyczne SeSderma: poznaj rodzaje i efekty zabiegów!

Aby kompleksowo zadbać o swoją skórę, warto ją raz na jakiś czas dokładnie oczyścić. Jest na to kilka metod, jednak najpopularniejszą są peelingi. Te wykonywane w domu, tradycyjnymi sposobami są skuteczne, jednak działają tylko na zewnętrznej warstwie skóry. Jeśli zależy ci na głębokim oczyszczeniu, sprawdź, jakie właściwości mają peelingi medyczne.

Czym różni się peeling medyczny od peelingu w domu?

Peeling w domu to po prostu przetarcie cery żelem o ciekawej fakturze, który ściera wierzchnią warstwę naskórka. Dopiero peeling medyczny pozwala na wniknięcie głębiej. Zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka i wprowadzeniu substancji aktywnych. Dokładny przebieg peelingu zależy od tego, na który rodzaj się zdecydujemy.

Peeling z kwasem migdałowym

To peeling, który świetnie sprawdzi się u większości osób. Nie wywołuje fotouczulenia i ma właściwości bakteriobójcze, jest także bezpieczny dla cery wrażliwej i stosowany w przypadku trądziku, nawet ze stanami zapalnymi. Kwas migdałowy jest wyjątkowo popularny, ponieważ umożliwia także usuwanie zmarszczek. Skóra po zabiegu od razu jest rozświetlona i odmłodzona. Sam zabieg jest krótki i przyjemny, wykonuje się go przez cały rok. Jakie są tajemnice jego upiększającego działania? Wykorzystywane substancje po prostu stymulują syntezę kolagenu i elastyny oraz pobudzają komórki do regeneracji. Zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w tygodniowych odstępach – podpowiadają Specjaliści Kliniki Ziemlewski (http://www.klinikiziemlewski.pl)

Zobacz również   Masaż klasyczny a cellulit

Peeling z kwasem mlekowym

Jak pomóc przesuszonej skórze? W takim wypadku dobrze jest wykonać peeling z kwasem mlekowym, który ma właściwości indukujące nawilżenie skóry. To również świetne rozwiązanie dla osób, które interesuje usuwanie przebarwień peelingiem. Wówczas dobrze połączyć serię zabiegów z zażywaniem witaminy C. Peeling z kwasem mlekowym wnika w głąb skóry i pobudza syntezę ceramidów. Skóra staje się gładka i sprężysta, a po zabiegu nie potrzebuje dłuższej regeneracji. Peeling ten jest świetną opcją na profilaktykę skóry skłonnej do przebarwień, ale pomoże też osobom z cerą dojrzałą.

Peeling rozjaśniający cienie pod oczami

Osobom zmagającym się z cieniami pod oczami lub widocznymi oznakami starzenia pomoże peeling z kwasem migdałowym, tioglikolowym i fitowym. Taka kombinacja wykorzystywanych substancji umożliwia zwiększenie poziomu kolagenu i elastyny oraz odnowę komórkową. Skóra jest jędrna, gładka i sprężysta. To świetny sposób na opóźnienie efektów starzenia, usuwanie rozstępów oraz utrzymanie skóry w dobrym stanie. Aby osiągnąć optymalne efekty, wykonuje się serię 6-10 zabiegów z czternastodniowymi przerwami.

Zobacz również   Do jakiej skóry sprawdzą się najlepiej oczyszczające olejki?

Peelingi chemiczne Ferulac

Wykonuje się specjalistyczne peelingi chemiczne, które przenoszą substancje aktywne odpowiednimi nośnikami (liposomami), wnikającymi wprost w głąb skóry. Ze względu na sposób uwalniania substancji aktywnych, wystarczy niewielka ilość preparatu, aby osiągnąć zadowalający efekt. Taki peeling chroni skórę przed działaniem wolnym rodników oraz promieniowaniem UVA i UVB. Co ciekawe, po takim peelingu nie zmywa się wykorzystywanego preparatu. Należy to zrobić dopiero w domu, w czasie, który określi kosmetolog. Złuszczenie skóry następuje dopiero po dwóch lub trzech dniach od wykonania peelingu.

Klinika Medycyny Estetycznej Ziemlewski ma w swojej ofercie wszystkie wymienione wyżej zabiegi. Więcej informacji na http://www.klinikiziemlewski.pl/kosmetologia-estetyczna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.