czwartek, 1 czerwca

Masaż klasyczny a cellulit

Skórka pomarańczowa czyli inaczej mówiąc cellulit, to zmora wielu pań, nie tylko tych z dużą nadwagą. Nawet stosunkowo szczupłe kobiety zmagają się z takimi szpecącymi i bolesnymi objawami na przykład na udach czy pośladkach, ale nawet również na ramionach. W jaki sposób można zwalczyć ten problem lub chociaż go zmniejszyć?

Uzupełnienie zdrowego trybu życia

Oczywiście podstawą jest zmiana diety i dostateczna dawka ruchu, ale warto również zdecydować się na zabiegi w gabinecie masażysty. Masaż klasyczny może bardzo pomóc, ponieważ poprawia cyrkulację krwi w tkankach objętych zmianami i pomaga dzięki temu rozbijać komórki tłuszczowe, które mamy pod skórą.

Wiele pań, chcąc zaoszczędzić pieniądze, próbuje samodzielnie wykonywać sobie masaż antycellulitowy, jednakże jak łatwo się domyśleć, nie jest on tak skuteczny, jak profesjonalny masaż klasyczny między innymi dlatego, że trudno jest samodzielnie na przykład wymasować pośladki czy tylną część ud. Ponadto niewprawne działania mogą doprowadzić do siniaków i innych dolegliwości.

Jak znaleźć gabinet?

Masaż klasyczny, jak się okazuje, nie tylko pomaga dojść do sprawności po wypadkach czy urazach oraz uwalnia mięśnie od napięcia spowodowanego stresem, ale również pomaga zwalczać cellulit i odchudzać. Dzięki niemu możliwe jest miejscowe działanie na tkankę tłuszczową różnymi technikami, na przykład ugniataniem, głaskaniem czy nawet uderzaniem wierzchem dłoni.

Z takimi zabiegami poradzi sobie tylko wykwalifikowany terapeuta. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na konkretny gabinet, to warto skorzystać z metody rekomendacji, czyli polecenia kogoś, kto jest zadowolony z usług konkretnego fizjoterapeuty, wykonującego masaż klasyczny. Można także szukać referencji poszczególnych profesjonalistów w sieci. Warto się nimi kierować, nie zaś szukać masażysty zupełnie w ciemno.

Rezultaty masażu

Oczywiście nie można się spodziewać, że po jednym masażu zobaczymy jakieś rezultaty, jednakże poprawia się krążenie skóry i to już pierwszy krok do sukcesu. By znacząco zmniejszyć cellulit potrzeba czasem bardzo wielu zabiegów oraz picia dużej ilości wody, która pomaga wypłukiwać toksyny. Dobrze również, by do wykonywania masażu specjalista używał preparatów z kofeiną czy też innymi składnikami, mającymi działanie antycellulitowe. Jeżeli tego rodzaju terapii nie uzupełnimy zmianą diety i uprawianiem sportu, jak często się tylko da, to rezultaty również będą znikome.

Masaż klasyczny to jedna z wielu dróg działania. Podstawą powinno być usunięcie z diety cukru oraz nadmiaru tłuszczu. Ponadto warto także zostawić samochód w garażu, a na co dzień pieszo przemierzać jak najwięcej kilometrów. Na nic bowiem zdadzą się masaże, jeżeli nasz tryb życia będzie doprowadzał wciąż do powstawania cellulitu. Po prostu będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*