piątek, 12 lipca

Laserowe odmładzanie skóry twarzy – Resurfacing laserowy

Laserowy resurfacing jest znakomitą alternatywą dla wykonywanych do tej pory inwazyjnych zabiegów z medycyny estetycznej. Zastosowanie lasera frakcyjnego pozwala uzyskać znakomite efekty estetyczne i sprawić, że skóra twarzy będzie wyglądała młodziej i nabierze znów prawdziwego blasku. Laser pozwala m.in. na pozbycie się drobnych zmarszczek, pogrubia i uelastycznia skórę, a także rozjaśnia przebarwienia i niweluje blizny potrądzikowe.

Dla kogo przeznaczony jest resurfacing twarzy

Wykonanie zabiegu odmładzającego za pomocą lasera frakcyjnego zaleca się każdej osobie, która ma problem z coraz bardziej widocznymi oznakami starzenia. Resurfacing twarzy umożliwia bowiem pozbycie się niechcianych zmarszczek, bruzd, przebarwień czy zwiotczeń skóry. Za pomocą lasera można również usunąć rozszerzone pory czy obecne na twarzy blizny.

Zobacz również   Ból brzucha – miejsce występowania świadczy o schorzeniu

Resurfacing jest coraz częściej stosowaną metodą na całym świecie. Wcześniej korzystały z niego niemal wyłącznie gwiazdy i celebryci, dziś jednak, dzięki jego upowszechnieniu i łatwiejszemu dostępowi do technologii, chętnie poddają się zabiegowi także inne osoby. Zabiegi odmładzające przy pomocy lasera frakcyjnego wykonuje się w coraz większej ilości klinik medycyny estetycznej. W Polsce taki zabieg można wykonać m.in. w Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Wellderm we Wrocławiu.

Na czym polega resurfacing twarzy

Resurfacing twarzy wykonywany jest za pomocą lasera frakcyjnego, który emituje mikrowiązki światła laserowego. Powodują one wypalanie w warstwie naskórka i skóry właściwej bardzo drobniutkich mikrouszkodzeń, które razem tworzą swego rodzaju siatkę. Dzięki takiemu działaniu otaczająca uszkodzenia zdrowa tkanka skórna jest pobudzana do naturalnych procesów regeneracyjnych i namnażania się zdrowej tkanki skórnej. Dzięki temu, że powstałe w wyniku działania lasera frakcyjnego mikrouszkodzenia są bardzo małe, proces regeneracji następuje bardzo szybko i czas potrzebny na rekonwalescencje pacjenta po zabiegu jest skrócony do absolutnego minimum.

Zobacz również   Kasza kuskus - czym jest, właściwości, jak jeść

Po zabiegu skóra może być podrażniona oraz mogą pojawić się lekkie obrzęki, jednak etap ten trwa bardzo krótko i po 2 dniach nie powinno być już widocznych żadnych negatywnych skutków. Pierwsze efekty resurfacingu twarzy są z kolei widoczne już po około 4 tygodniach. Po tym czasie można powtórzyć zabieg, żeby polepszyć jeszcze wygląd swojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.