środa, 29 maja

Kostka Arkady- przełom w leczeniu wrastających paznokci

Problem wrastających paznokci wiąże się nie tylko z defektem estetycznym. Dolegliwość ta często jest powodem bólu, problemu w chodzeniu czy normalnym funkcjonowaniu. W tym stanie, nawet założenie skarpetki lub buta może okazać się problemem. Na szczęście, obecnie podolodzy mają możliwość wyleczenia tego schorzenia już w ciągu 40 minut.

Czym jest kostka Arkady?

Podolodzy dysponują kilkoma metodami leczenia przypadłości jaką jest wrastający paznokieć wrocław. Jedną z metod jest metoda Arkady. Jej nazwa pochodzi od nazwiska wynalazcy – Adriana Arkady. Metoda ta umożliwia wyleczenie wrastającego paznokcia nawet na jednej wizycie w gabinecie podologicznym. Zabieg polega na ułożeniu palca w urządzeniu –kostce Arkady, gdzie dzięki specjalnym, małym haczykom i łopatkom specjalista układa zmieniony paznokieć w odpowiedniej pozycji. Aby utrwalić to położenie paznokcia i zapobiec ponownemu wrastaniu, podolog nakłada na płytkę preparat akrylowy. Jest on wzbogacony w bakteriobójcze srebro, które zapobiega rozwojowi infekcji.

Zobacz również   Masaż twarzy lepszy niż medycyna estetyczna?

Zalety metody Arkady

Metoda Arkady posiada wiele zalet. Jej plusem jest niemal natychmiastowy, zauważalny i odczuwalny efekt, estetyczny wygląd paznokcia i zniesienie bólu.  W większości przypadków wystarcza jeden zabieg, trwający ok 40 minut, aby wyleczyć wrastający paznokieć. Niewielka ilość pacjentów wymaga ponownego przeprowadzenia zabiegu i korekty. Zaletą metody Arkady jest brak przeciwwskazań do jej wykonania. Jedynym przypadkiem uniemożliwiającym zastosowanie kostki Arkady jest całkowity brak płytki paznokciowej. Leczenie wrastających paznokci metodą Arkady nie ogranicza się tylko do wyleczenia istniejącego stanu, ale również zapobiega nawrotom. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Jedynie w przypadku, kiedy podolog musi usunąć ziarninę, zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Zapobieganie wrastaniu paznokci

Aby ograniczyć ryzyko wrastania paznokci, należy nosić wygodne, odpowiednio dobrane obuwie. Ważne, żeby buty nie były za ciasne, na wysokim obcasie ani wąskie w palcach. Przyczyną wrastania paznokci często jest ich niewłaściwe skracanie, dlatego obcinając paznokcie powinniśmy pilnować, żeby wolny brzeg był obcięty na prosto. Paznokci u stóp nie wolno zaokrąglać ani za bardzo skracać.

Zobacz również   Młoda i piękna skóra dzięki osoczu bogatopłytkowemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.