poniedziałek, 4 grudnia

Młoda i piękna skóra dzięki osoczu bogatopłytkowemu

Medycyna regeneracyjna oraz medycyna estetyczna to działy medycyny stworzone z myślą o tych osobach, którym zaakceptowanie utraty młodego wyglądu przychodzi z ogromnym trudem. Rozwijają się one w wyjątkowo szybkim tempie, korzystając z najnowocześniejszych osiągnięć medycyny. Wśród zabiegów, które specjaliści medycyny estetycznej uważają za niezwykle skuteczne, znajduje się osocze bogatopłytkowe.

Dlaczego korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej?

Wraz z kolejnymi przeżytymi latami zmienia się wygląd naszej skóry. Dochodzi do utraty jędrności i napięcia, czego efektem są pojawiające się zmarszczki. Zmniejsza się dynamiczność i sprawność procesów regeneracyjnych. Aby skóra mogła regenerować się w sposób prawidłowy, potrzebna jest jej pomoc. Zabiegi medycyny estetycznej to klucz do sukcesu: kondycja skóry ulega znacznej poprawie, procesy starzenia się zostają spowolnione, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Nowoczesna terapia osoczem bogatopłytkowym to propozycja dla tych, którzy chcą opóźnić pojawianie się na skórze efektów upływającego czasu.

Na czym to polega?

Osocze bogatopłytkowe jest specyficznym preparatem wykorzystywanym nie tylko w medycynie estetycznej. Doceniły go również takie działy medycyny jak: dermatologia, okulistyka, ginekologia i stomatologia. Pozyskuje się je z krwi pacjenta.

Uzyskany od pacjenta preparat wstrzykuje się następnie w wybrane partie ciała. Metoda jest całkowicie bezpieczna i w stu procentach naturalna – stanowi doskonałą alternatywę dla tych zabiegów medycyny estetycznej, które bazują na sztucznych preparatach. Sprawdza się w przypadku osób, które mają skłonność do reakcji alergicznych – wszak pobrane od nich osocze nie uczuli ich. Podanie osocza bogatopłytkowego sprawia, że pobudzone zostają fibroblasty, a więc głęboko położone komórki tworzące skórę. W efekcie produkcja włókien kolagenowych zostaje zintensyfikowana, co przekłada się na poprawę wyglądu skóry – nabiera ona większej jędrności, jest napięta, a do tego pełna blasku. Po prostu prezentuje się lepiej.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, który wykonywany jest między innymi w klinice SkinClinic w Warszawie, przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którym zależy na głębokim odżywieniu i wzmocnieniu skóry. Osocze bogatopłytkowe okazuje się być skuteczne wtedy, kiedy:

  • skóra jest mocno przesuszona,
  • na jej powierzchni dostrzec można wyraźne oznaki zmęczenia,
  • cera ma ziemisty, brzydki kolor.

Zabieg pomaga także w przypadku oznak starzenia się, do których zalicza się zmarszczki.

Na jakie efekty można liczyć?

Podanie osocza bogatopłytkowego to pewność, że:

  • poprawie ulegnie elastyczność skóry,
  • dojdzie do poprawy gęstości skóry oraz jej napięcia,
  • wróci owal twarzy,
  • cera będzie promienna, lśniąca, a wszelkie znajdujące się na niej dotąd oznaki zmęczenia po prostu znikną.

Osocze bogatopłytkowe skutecznie wygładza wszelkie zmarszczki i fałdki, które są efektem nieuchronnego procesu starzenia się. Zabieg ten pomaga walczyć też z rozstępami, które są zmorą wielu kobiet. Pojawiają się one najczęściej w czasie ciąży oraz po drastycznych wahaniach wagi. Trzeba jednak pamiętać, że podanie osocza bogatopłytkowego nie sprawi, że rozstępy znikną. Będą jednak o wiele mniej widoczne, a w efekcie poprawie ulegnie również samoocena osoby, u której się pojawiły.

Osocze bogatopłytkowe to niewątpliwy sukces medycyny. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko poprawianie urody, ale również leczenie poważnych dolegliwości zdrowotnych. Terapia ta jest całkowicie bezpieczna i nie wiąże się nawet z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową kliniki SkinClinic: http://skinclinic.pl/zabiegi-dla-mezczyzn/twarz/regeneri.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.