środa, 6 grudnia

Co to jest metoda kanapkowa?

Chcesz przedłużyć włosy? Słyszałaś o metodzie kanapkowej, ale nie wiesz na czym ona polega i czy będziesz mogła z niej skorzystać? Zebraliśmy najważniejsze informacje o ten metodzie przedłużania włosów – rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa kontra inne

Współcześnie gabinety fryzjerskie oferują co najmniej kilka metod przedłużania włosów, np. keratynową, na tulejki i kanapkową. Ta ostatnia polega na wpięciu we włosy silikonowych, transparentnych taśm. Prawidłowo umieszczone pasma nie są widoczne gołym okiem, zaś same łączenia są niewyczuwalne.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową ma sporo zalet – aplikacja jest szybka, a włosy można dowolnie modelować i poddawać rozmaitym zabiegom fryzjerskim, np. prostowaniu. Dodatkowym atutem metody kanapkowej jest możliwość wyboru przez osobę zainteresowaną długości pasm.

pol_pl_wlosy-naturalne-doczepiane-tape-on-40cm-kolor-24-171_4

Źródło: https://besthair.pl/pol_m_Wlosy-Tape-On-192.html

Czym wyróżnia się przedłużanie włosów metodą kanapkową od innych technik? Metoda kanapkowa jest małoinwazyjna, a to oznacza, że naturalne pasma nie zostają zniszczone w trakcie doczepiania silikonowych taśm. Używane przez specjalistów taśmy są też lekkie – nie obciążają włosów.

Dla kogo jest metoda kanapkowa?

Przedłużanie włosów? Metoda kanapkowa to jedna z możliwości, wśród których może wybierać każda zainteresowana klientka. Szczególnie polecana jest ona kobietom:

  • Które mają cienkie, osłabione włosy. Takie włosy nie powinny być dodatkowo obciążane. Taśmy silikonowe są cienkie, a jeżeli zostaną prawidłowo założone, nie zniszczą naturalnych pasm.
  • Zainteresowanym gruntowną metamorfozą. Ponieważ kobiety mogą wybierać wśród długości pasm, możliwe jest uzyskanie dowolnej fryzury.
  • Które nie mają wiele czasu na pielęgnację włosów. Przedłużone metodą kanapkową włosy nie trzeba specjalnie pielęgnować – można stosować dowolne kosmetyki do włosów, choć warto pamiętać, aby miały one działanie nawilżające.

Metoda kanapkowa ma jeszcze jedną zaletę – ponieważ łączenia są hipoalergiczne, to nie ma możliwości, aby wywołały one alergię. To szczególnie istotne z punktu widzenia kobiet bardzo wrażliwych.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową – o czym pamiętać?

Aktualnie na rynku działa wiele salonów, w których można umówić się na przedłużenie włosów metodą kanapkową. Przy zapoznawaniu się z ich ofertami, warto zwrócić uwagę na rodzaj pasm, z jakich korzystają poszczególni specjaliści. Optymalnym wyborem są naturalne, europejsko-słowiańskie pasma włosów. Włosy indyjskie mają inną strukturę i nie zawsze dobrze się sprawdzają. Rodzaj włosów jest o tyle ważny, że trzeba pamiętać, że również od nich zależy efekt końcowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.