wtorek, 18 czerwca

Słoneczne refleksy we włosach – naturalne farbowanie

Refleksy we włosach to inaczej colpi di sole. Pasemka przypadkowo naniesione na włosy zwiększają optycznie ich objętość. Refleksy możesz wykonać samodzielnie lub z pomocą uzdolnionej fryzjersko koleżanki.

Refleksy we włosach – jak wyglądają i jaki dają efekt?

Refleksy we włosach przypominają balejaż, są jednak rozłożone w bardziej przypadkowy sposób. Znajdują się na długości włosów, nigdy przy skórze głowy, dzięki czemu nie widać odrostów. Refleksy różnią się o 2-3 tony od barwy pozostałych kosmyków. Ten zabieg odświeża wygląd włosów i optycznie zwiększa ich objętość.

Przy naturalnym kolorze włosów, użyj np. farby do włosów Garnier. Jeśli wcześniej farbowałaś włosy, sięgnij po rozjaśniacz lub wodę utlenioną. Dopiero po rozjaśnieniu kosmyków możesz nałożyć na nie farbę. Wybierając odcień farby, pamiętaj o naturalnym odcieniu włosów: na tych o chłodnej barwie najlepiej będzie wyglądała farba o chłodnym odcieniu. Natomiast przy ciepłych, np. kasztanowych włosach, sprawdzi się kolor z ciepłej palety.

Zobacz również   Matowe pomadki do ust: Sleek Makeup Matte Me oraz Golden Rose

Jak zrobić refleksy na włosach?

Pamiętaj, aby farbę nałożyć na nieumyte i suche włosy. Rozprowadź ją po pasemkach oddalonych od skóry głowy o kilka centymetrów. Wybieraj losowe pasma, rozłożone nieregularnie. Refleksy powinny być dosyć cienkie, aby efekt farbowania był naturalny. Przy ciemnych włosach kontroluj proces ich rozjaśniania i spłucz farbę, kiedy osiągniesz odcień, który będzie ci się podobał. Nie trzymaj jednak środka koloryzującego na włosach dłużej niż 30 minut, ponieważ pasemka będą zbyt widoczne. Jeśli masz jasne włosy, użyj farby zgodnie z zaleceniami producenta.

Aby zrobić colpi di sole przygotuj farbę, mieszając utleniacz z pigmentem. Następnie nakładaj mieszankę na wybrane pasma włosów. Jeśli używasz rozjaśniacza, możesz je zawinąć w folię, dzięki której jego działanie będzie bardziej intensywne.

Zobacz również   Przedłużanie rzęs – dlaczego przestaje być popularne

Dodanie łyżki odżywki do włosów do środka koloryzującego lub rozjaśniacza sprawi, że będą mniej zniszczone przez substancje rozjaśniające. Do rozjaśniacza możesz też wlać kroplę niebieskiej lub fioletowej płukanki bądź gencjany. Dzięki temu włosy nie będą miały żółtawego odcienia.

Flamboyage to udoskonalone colpi di sole. Przy tym zabiegu również powstają nieregularne refleksy. Używa się do niego samoprzylepnych foliowych pasków, które ułatwiają kontrolę nad szerokością pasm. Wybierz pasmo, które chcesz pomalować i od spodu na całej długości włosów przyklej do niego pasek. Nałóż farbę na kosmyk, pod którym znajduje się taśma, a następnie zawiń pasemko w folię. Postępuj identycznie z pozostałymi pasmami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.