czwartek, 21 września

Co należy wiedzieć o korekcie nosa?

Kształt nosa może być różny. Jeden jest malutki i zgrabny, inny garbaty, zadarty lub zbyt duży. Wiele osób jest niezadowolonych ze swojego nosa, dlatego decydują się na operację plastyczną i poprawę swojego wyglądu.

Wskazania do zabiegu

Ludzie na zabieg korekty nosa decydują się z różnych powodów. Może to być stan po wypadku lub urazie nosa, krzywa przegroda lub sytuacja, kiedy jesteśmy niezadowoleni z wyglądu swojego nosa. Wbrew pozorom, kształt nosa często jest powodem wielu kompleksów, braku samoakceptacji, może nawet doprowadzić do depresji. Jeśli człowiek nie może znieść wyglądu swojego nosa, nie może z uśmiechem patrzeć w lustro, operacja plastyczna będzie dobrym wyborem.

Kwalifikacja do zabiegu

Korekcja nosa warszawa może być przeprowadzony u osób, u których rozwój nosa jest zakończony, najwcześniej ok 16-17 roku życia. Aby możliwe było przeprowadzenie operacji plastycznej, lekarz musi przeprowadzić z pacjentem wywiad, zbadać go oraz mieć komplet wyników wykonanych badań. Dwa tygodnie przed operacją nie należy zażywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy (np. Aspiryna), ponieważ rozrzedzają krew. Tydzień przed zabiegiem zaleca się zaprzestania palenia papierosów (jeśli to możliwe) oraz picia alkoholu.

Zalecenia po operacji

Każda operacja jest obarczona ryzykiem. Jej powodzenia zależy od wielu czynników, między innymi od tego, czy pacjent zastosował się do zaleceń przed i po zabiegowych. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się komplikacji po zabiegu i działań niepożądanych, pacjent nie może lekceważyć zaleceń lekarza i powinien ich przestrzegać . Decydując się na zabieg, należy pamiętać, że po operacji nos i obszar pod oczami będą napuchnięte i zasinione. Taki stan może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Mogą również pojawić się problemy z oddychaniem i ból głowy, jednak te dolegliwości powinny ustąpić do kilku dni po zabiegu. Przez kilka dni po operacji należy unikać wysiłku, dźwigania czy schylania. Opatrunek powinien zostać na nosie przez 7-14 dni w zależności od rodzaju operacji i założonego opatrunku. Końcowy efekt po przeprowadzonej korekcie nosa może zaobserwować po kilku miesiącach po operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*