niedziela, 14 lipca

Worki do odkurzaczy filtrujące alergeny

Jeżeli chcemy zakupić worki do odkurzacza, które będą zarówno trwałe, jak również będą chroniły powietrze w naszym domu, warto wybrać worki syntetyczne, które często składają się z czterech warstw.

Ich zaletą z pewnością będzie odpowiednia filtracja powietrza, mogą zatrzymywać one roztocza, pleśń, kurz oraz różnego rodzaju alergeny, które mogą znaleźć się na naszym dywanie czy też na podłodze.

Worki do odkurzaczy filtrujące alergeny

Jak wybrać najlepsze worki do odkurzacza?

Materiał syntetyczny pozwala na zatrzymanie cząsteczek o wielkości 1 mikrona, warto sprawdzić czy worki posiadają oznaczenie antyalergiczne, w tym przypadku będą one dużo wydajniejsze, jeżeli chodzi o pojemność, ale także o filtrację niż przykładowo worki papierowe. Dodatkowo mogą być filtrowane bakterie, bardzo małe pyłki, które w przypadku nieprawidłowego filtrowania mogłyby znaleźć się w powietrzu w naszych pomieszczeniach. Oczywiście stosuje się także obecnie wydajne filtry HEPA, które znajdują się na końcu obiegu powietrza w odkurzaczu. Odpowiedzialne są za wyłapanie wszystkich cząstek, które przedostały się przez worek, warto wybrać worki o oznaczeniu H13 i H14, które będą charakteryzowały się najlepszymi parametrami filtracji.

Zobacz również   Jak pozbyć się zaczerwienienia po wyciskaniu pryszczy?

Zakup worków syntetycznych jest dobrym pomysłem z wielu względów, worki materiałowe mogą dobrze dopasować się do komory, w której znajdują się w odkurzaczu. Dodatkowo umożliwiają łatwiejszy przepływ powietrza niż worki papierowe. Dzięki temu silnik naszego odkurzacza jest mniej obciążony, możemy więc przedłużyć nieco jego żywotność. Oczywiście worki włókninowe przeznaczone są dla alergików, dodatkowo będą one dobrze zatrzymywały także wilgoć. Jeżeli mamy w domu zwierzęta, wówczas z pewnością warto zwrócić uwagę na worki wysokiej jakości, które będą zatrzymywały sierść.

Jeżeli chcemy nabyć nowe worki do naszego odkurzacza, warto zwrócić uwagę na jego model, poszczególne worki mogą różnić się nie tylko wielkością, ale także rodzajem uchwytu. Dzięki temu wybierzemy odpowiednie worki do odkurzacza Clatronic, jak również do odkurzaczy innych producentów. Możemy zakupić worki oryginalne, które zalecają producenci, lub też wybrać zamienniki, które mogą posiadać równie dobrą jakość.

Zobacz również   Badania naukowe potwierdzają skuteczność ziół jako naturalnych antybiotyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.