czwartek, 21 września

Specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany

Wiele krajów coraz mniej restrykcyjnie podchodzi do uprawy marihuany na własne potrzeby, obecnie możemy w wielu krajach hodować 3, 4 lub też 5 krzewów na własny użytek.

Oczywiście są to rośliny dość wymagające, które powinny być uprawiane w odpowiednich warunkach jeżeli będziemy chcieli otrzymać szybkie plony. Dlatego też wiele osób rozpoczyna hodowlę w domu, w tym przypadku należy stworzyć odpowiednie warunki, chodzi tutaj o odpowiednią wilgotność, oświetlenie a także odpowiednią temperaturę. Warto zwrócić uwagę iż roślina tego rodzaju w odpowiednich warunkach da plony dużo szybciej.

Specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany

Pojemniki dedykowane do uprawy domowej

Możemy przygotować odpowiedni pojemnik, tak zwany Grow Box, czyli po polsku pudełko do wzrostu rośliny, w tym przypadku możemy umieścić tam wszystko co niezbędne aby stworzyć odpowiednie warunki. Z pewnością potrzebne będzie odpowiednie oświetlenie, dzięki temu roślina będzie mogła wzrastać dużo szybciej niż w warunkach naturalnych. W tym wypadku stosuje się różnego rodzaju rozwiązania obecnie najczęściej są to panele ledowe, na których możemy umieścić wiele małych żarówek energooszczędnych, z pewnością wpłynie to bardzo pozytywnie na koszty. Z pewnością warto zwrócić uwagę na oświetlenie które powinno zapewniać roślinom właściwą ilość światła, dodatkowo także możemy zastosować sterowniki które będą automatycznie włączały i wyłączały lampy w zależności od potrzeb.

Dodatkowo także powinniśmy zadbać o odpowiednią temperaturę, warto także stworzyć odpowiednie warunki jeżeli chodzi o wymianę powietrza, w tym przypadku możemy zastosować mały wiatrak który będzie pozwalał wymusić obieg powietrza, możemy stworzyć także bardzo dobre warunki jeżeli chodzi o odpowiednią wilgotność. Oczywiście każda roślina będzie wymagała odpowiedniego podłoża, w tym przypadku powinniśmy użyć odpowiedniej gleby o pH równym 6 dzięki temu rośliny będą rosły w sposób prawidłowy.

Obecnie w internecie znajdziemy sklepy w których możemy zakupić specjalistyczny sprzęt do hodowli marihuany w domu, z pewnością dzięki temu będziemy mogli uzyskiwać wysokie plony, stworzyć odpowiednie warunki do uprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*