wtorek, 18 czerwca

Soki tłoczone na zimno

W naszych nowoczesnych kuchniach nie powinno zabraknąć najnowszych elementów, które ułatwiają procesy zdrowego odżywiania. Takim elementem z pewnością są wolnoobrotowe wyciskarki do soków.

Technologia pozwalająca na wyciskanie  soku na zimno powoduje, że zachowuje on dużo więcej witamin i minerałów niż soki z tradycyjnych sokowirówek. Taki sok nie traci na jakości, poza tym tłoczy się go więcej. Domowe wyciskarki to urządzenia kompaktowe, z dużymi pojemnikami na sok dla całej rodziny. Często w zestawie znajdują się dodatkowe nakładki jak wyciskarki do warzyw czy misy do robienia sorbetów. Wolnoobrotowe wyciskarki do owoców pracują wolniej niż tradycyjne urządzenia tego typu.

W ten sposób pozyskany sok jest gęściejszy, zdrowszy, z drobinkami wyciskanych owoców czy warzyw a czas jego przechowywania znacznie się wydłuża. Ze względu na łatwe czyszczenie, najczęściej wybierane są wyciskarki jednoślimakowe. Utrzymanie ich w czystości nie jest uciążliwe i nie sprawia problemów. Aktualnie na rynku znajduje się wiele typów wyciskarek wolnoobrotowych, które skutecznie wypierają popularne dotychczas sokowirówki. Proponowane urządzenia różnią się parametrami, co prowadzi również do zróżnicowania ich cen. Wybierając wyciskarkę soku na własne potrzeby, warto uświadomić sobie, do czego i w jaki sposób chcemy ją wykorzystywać, co pozwoli nam wybrać urządzenie najbardziej dostosowane do naszych wymagań. Aby dana wyciskarka służyła nam przez długi czas, zwróćmy uwagę na rodzaj obudowy, możliwość regulacji obrotów, wygodne dodatkowe funkcje (np. rewers), wielkość otworu wsadowego, czy też stopień poboru mocy. W modelach wyższej klasy zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań. Wyciskarka nie powinna kapać, zacinać się czy stwarzać innych problemów. Sok powinien być smaczny i aromatyczny.

Zobacz również   Czym są modzele i jak sobie z nimi poradzić?

Warto wiedzieć, czy w razie uszkodzenia jakiejś części, można ją swobodnie dokupić, bez narażania się na brak możliwości użytkowania wyciskarki z powodu braku jakiegoś elementu. Wyciskarki wolnoobrotowe to świetne urządzenia, które znakomicie sprawdzą się w każdym domu. Przeznaczone nie tylko dla osób przebywających na sokowych dietach, ale również dla tych, którzy dbają o odpowiedni zasób witamin i minerałów w swoim pożywieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.