środa, 29 maja

Plastyka małżowin usznych

Znane postaci ze świata show-biznesu (a zwłaszcza ich wizerunek) przyczyniają się do popularyzacji chirurgii plastycznej. Obecnie stała się ona szeroko dostępna, a korzystający z niej ludzie (zarówno kobiety jak i mężczyźni), nie zawsze decydują się na zbieg wyłącznie ze powodów estetycznych – niekiedy w grę wchodzi również rozwiązanie problemów natury zdrowotnej.

Na czym polega zabieg blefaroplastyki?

Wśród operacji plastycznych dużą popularnością cieszy się korekta płatów usznych. Chirurgiczna ingerencja pozwala na skorygowanie odstających małżowin, które często stanowią główną przyczynę niezadowolenia z własnego wyglądu.

Zabieg pozwala na korektę wrodzonych bądź nabytych deformacji, a także na zniwelowanie zbyt dużych rozmiarów płatów usznych. Operacja standardowo przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, jednak pacjent może otrzymać również znieczulenie ogólne, jeśli wyrazi takie życzenie. Osoba poddawana zabiegowi układana jest w pozycji horyzontalnej (leżącej, na plecach), a istotą całej procedury jest wykonanie przez chirurga cięć uprzednio zaznaczonych fragmentów małżowiny. Umożliwia to pozbycie się ewentualnego nadmiaru tkanki oraz niezbędną korektę zniekształceń. Procedura zabiegowa kończy się na założeniu szwów, a następnie opatrunku. Jeśli mieszkacie w województwie pomorskim i zastanawiacie się nad profesjonalnym miejscem, gdzie możliwa jest do realizacji blefaroplastyka, to znaleźliście odpowiedź – korekta uszu w Gdyni jest przeprowadzana w Derm-Estetyce. Jest to gabinet chirurgii plastycznej, który cechuje kompleksowe podejście do zwalczania kompleksów każdego pacjenta, również tych skarżących się na problem odstających uszu.

Zobacz również   Neuralgia u dzieci: jakie są specyficzne wyzwania i metody leczenia?

Jak przygotować się do zabiegu?

Otoplastyka to zabieg poprzedzony zawsze wizytą konsultacyjną, podczas której ustalane są wszystkie oczekiwania pacjenta względem operacyjnej korekty uszu i ocena możliwości wykonania takiego zabiegu. Szczególnie istotnym, w przypadku dzieci poddawanych operacji, jest poinformowanie ich o ewentualnych następstwach, które się z tym zabiegiem wiążą – przede wszystkim ból pooperacyjny. Ważne jest również, aby maluchy były przygotowane na możliwe ograniczenie ruchowe oraz spotkania towarzyskie, przewidziane w okresie rekonwalescencyjnym po zabiegu.

Na kilka dni przed zabiegiem, nie można zażywać środków, które w składzie mają kwas acetylosalicylowy (np. aspiryna), ponieważ wpływa on na obniżenie krzepliwości krwi. Osoby palące zobowiązane są do odstawienia papierosów na okres około dwóch tygodni, gdyż utrudniają one proces gojenia się ran pooperacyjnych. Jeśli zabieg będzie przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym, pacjent musi być na czczo – co najmniej na 6 godzin przed zabiegiem.

Zobacz również   Witamina b1 (tiamina) – wszystko, co powinieneś wiedzieć o jej roli w organizmie, suplementacji, niedoborze i nadmiarze

Efekty chirurgicznej korekty uszu

Efekty zauważalne są już bezpośrednio po zakończeniu operacji, jednak ostateczny wygląd będzie widoczny dopiero po sześciu miesiącach od zabiegu. Najbardziej uciążliwe następstwa poddania się operacji, do których można zaliczyć obrzęknięte tkanki (ich struktura w wyniku zabiegu ulega przebudowie), mogą stanowić problem jedynie przez kilka początkowych dni – później następuje ustępowanie obrzęku. Szczegółowy opis możliwych powikłań po przeprowadzonej operacji korekcyjnej uszu jest dostępny na stronie derm-estetyka.pl, w zakładce chirurgia plastyczna – korekta powiek. Dzięki chirurgii plastycznej możliwa jest rekonstrukcja prawidłowego umiejscowienia ucha, a także nadanie mu pożądanych wymiarów oraz kształtu. Korekta odstających małżowin najczęściej polega na wykonywaniu nacięć na skórze i chrząstkach w tylnych partiach ucha oraz aplikacji specjalnych szwów, a następnie częściowym połączeniu z okolicą zauszną.

Zobacz również   Insulinooporność – czym jest? objawy i leczenie ir

Trwałość efektów zabiegu korekty uszu

Operacje plastyczne uszu należą do zabiegów bezpiecznych, jednak ich ostateczne powodzenie naturalnie uwarunkowane jest stopniem doświadczenia chirurga oraz osobistą dyscypliną pacjenta (nie)stosującego się do zaleceń. Zdecydowanie się na zabieg tego rodzaju bez wątpienia przełoży się na wzrost jakości życia pacjentów, którzy z powodu niedoskonałości bądź deformacji wcześniej nie akceptowali swojego wyglądu. Korzystanie z medycyny estetycznej w sposób przemyślany pomoże zadbać nie tylko o swoją fizyczność, ale również o zdrowie natury psychicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.