czwartek, 1 czerwca

Pielęgnacja dłoni

Nasze dłonie są wizytówką nas samych. Odzwierciedlają poniekąd nasz stosunek do dbania o siebie. Nie oszukujmy się, naszych rąk nie możemy przed nikim ukryć. Zwłaszcza gdy na co dzień mamy do czynienia z innymi ludźmi, czy to w pracy czy też prywatnie. Myślimy, że nikt nie zwróci na nie uwagi, nie zauważy że coś się z nimi dzieje. I tu popełniamy poważny błąd. Każdy, kto się z nami choćby wita, na pewno spojrzy na nie i to co zobaczy zależy od nas samych. Piękne i zadbane potrafią przyciągną spojrzenia. Dlatego do tej części ciała powinniśmy przywiązywać większą uwagę niż nam się to wydaje. Poniekąd kobiety w znacznie większym stopniu przejmują się ich wyglądem niż mężczyźni, którzy niekiedy nie zwracają na nie wcale uwagi, a nawet nie przychodzi im do głowy, że o dłonie trzeba przecież dbać. Codzienny tryb życia, związany z pośpiechem, zapracowaniem i brakiem czasu przyczynia się do pogorszenia ich stanu. Stają się szorstkie, przesuszone i nie miłe w dotyku. Skóra rąk jest bardzo cienka, a co za tym idzie dosyć wrażliwa. Zawiera bardzo małą ilość gruczołów łojowych, dlatego jej płaszcz ochronny jest niewielki. Zwłaszcza przy częstym myciu zostaje usunięty, a na odbudowę potrzebuje aż kilku godzin, ale nie sądzę żeby ktoś nie mył przez długi czas swoich rąk. Częste kontakty z ciepłą i zimną wodą, mydłem, środkami chemicznymi jak również nasz wiek wpływają na pogorszenie się ich stanu. Zdarza się, że nie mamy czasu dbać o inne części naszego ciała, a co dopiero o dłonie. Dlatego przedstawię kilka prostych sztuczek jak dbać o nasze rączki by wyglądały przyzwoicie.
Nawilżanie – jest jednym z najważniejszych zabiegów zalecanych dla naszych dłoni. Szorstkie, spękane ręce prezentują się nieestetycznie. Do nawilżania używać powinniśmy kremów, maseczek oraz oliwek, które sprawią że skóra stanie się miękka i miła w dotyku. Najlepiej wybierać kremy intensywnie nawilżające, które dogłębnie i w szybki sposób nawilżają. Kremów i oliwek nie należy stosować zbyt często, ponieważ skóra się przyzwyczai i będzie wymagała ciągłego zwiększania częstości smarowania. Najlepiej a zarazem najrozsądniej jest smarować je dwa razy dziennie, rano i wieczorem tuż przed snem. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do nawilżania rąk – zwłaszcza kremów, które mogą być naturalne i mieć neutralny zapach, jak również mogą być wzbogacane o składniki które pięknie pachną.
Pielęgnacja dloniKolejnym prostym krokiem jest ograniczenie kontaktu z detergentami, mydłami oraz nadużywaniem ciepłej i zimnej wody, które przyczyniają się do przesuszenia naskórka, jego łuszczenia, a w konsekwencji brzydkiego wyglądu. Robiąc codzienne porządki, zwłaszcza przy myciu różnych powierzchni, warto założyć gumowe rękawiczki, które ochronią dłonie przed środkami chemicznymi oraz wodą, powodującą rozszerzanie się naczyń oraz zaczerwienienie (zwłaszcza ta zimna), natomiast gorąca niszczy warstwę ochronną naskórka. Tak czy inaczej powinniśmy unikać jednej i drugiej w nadmiarze. Na wygląd rąk korzystnie wpływa też parafina, która jest zabiegiem stosowanym w salonach kosmetycznych. Posiada właściwości natłuszczające dzięki tworzeniu się warstwy ochronnej i zamykaniu w niej wilgoci. Rozgrzewa oraz poprawia krążenie rąk. Po zastosowaniu takiego zabiegu nasza dłoń jest bardziej miękka, jędrna i zarazem ładnie wygląda. Parafina hamuje również proces starzenia się skóry i skutecznie redukuje przebarwienia.
A oto kilka domowych składników korzystnie wpływających na wygląd rąk:
Płatki owsiane – maseczka z płatków owsianych zawiera substancje śluzowe, które działają przeciwzapalnie. Należy zalać szklankę płatków gorącym, tłustym mlekiem, po czym (gdy wystygną) nałożyć na około 20minut. Następnym domowym składnikiem jest cytryna, która rozjaśnia drobne plamki i przebarwienia. Stosujemy ją przez kilka dni nacierając plasterkiem dłonie. Aby zapobiec wysuszeniu i spękaniu rąk można zrobić maseczkę z witaminy A i E, rozgniatając kapsułki z witaminami i smarując je nimi. Dbając o nasze ręce powinniśmy nie zapominać też o paznokciach, które również powinny prezentować się nienagannie. Do ich pielęgnacji możemy używać obcążków, pilników a także różnego rodzaju odżywek, które pomogą uporać się nawet z najcięższymi problemami i przywrócą im zdrowy wygląd. Warto też zastosować odpowiednią dietę bogatą w białko, wapń, cynk, krzem, magnez oraz żelazo, ale ich pielęgnację opiszę przy innej okazji.
Jest to kilka porad, dzięki którym w łatwy sposób przywrócimy naszym dłoniom piękny i młody wygląd. Dostępnych jest wiele doskonałych kosmetyków pielęgnacyjnych, ale warto stosować dodatkowo także domowe sposoby, które również są skuteczne przy systematycznym stosowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*