czwartek, 22 lutego

Piękny i zadbany uśmiech

Kobiety dbają często o całe ciało, stosując wiele drogich kosmetyków pielęgnacyjnych, nawilżających czy służących zrobieniu idealnego makijażu. Zapominają jednakże o jednej istotnej sprawie, mianowicie – pięknym uśmiechu. Zadbane zęby to bowiem nie tylko gwarancja zdrowia, ale również jeden z tych elementów, które w świetny sposób kreują dobre pierwsze wrażenie.

Dbałość o zęby powinna być czymś, czego dziecka uczy się już od pierwszych przygód ze szczoteczką do zębów. Wiele osób dorosłych zaniedbuje jednak kwestie uzębienia i regularnych wizyt u stomatologa w Centrum Polkard w Olsztynie z uwagi na brak czasu, pieniędzy czy z innych powodów – aż do momentu, gdy pojawiają się pierwsze oznaki bólowe, które świadczą o tym, że infekcja jest już bardzo rozwinięta. Sprawdźmy wiec, co zrobić, aby uchronić się przed infekcjami zębów oraz dlaczego warto dbać o ładny uśmiech.

Zobacz również   Uroda kontra stres. W jaki sposób przewlekłe napięcie wpływa na kondycję naszej skóry?

Zdrowie przede wszystkim

Pierwszym powodem, dla którego warto dbać o zdrowie jamy ustnej jest oczywiście kwestia braku infekcji czy większych problemów z kondycją zębów, co w przyszłości przełoży się na dłuższe używanie własnych zębów zamiast konieczności tworzenia u protetyka specjalistycznych wypełnień. Z tego powodu do stomatologa warto chodzić dwa razy w roku, przede wszystkim przechodząc profesjonalny przegląd. To sprawi, że leczone zmiany nie będą duże, co przełoży się na mniejszy ból podczas leczenia, krótszy czas zabiegów, ale również mniejsze ich koszty. Oczywiście, trzeba odwiedzić specjalistę również wówczas, gdy coś nas boli. Zaniedbane infekcje zębów mogą być powodem ogólnoustrojowych problemów ze stanami zapalnymi, jak również problemów z utrzymaniem ciąży czy pojawianiem się infekcji bakteryjnych.

Zobacz również   Jak dbać o skórę atopową?

Niezbędne zabiegi

Aby utrzymać piękny i zadbany uśmiech trzeba przede wszystkim regularnie myć zęby. Do tego niezbędna jest odpowiednia pasta – dostosowana przede wszystkim do tego, jakie mamy zęby – a także szczoteczka, która z kolei jest odpowiednia do naszych dziąseł. Zbyt twarda szczoteczka i zbyt agresywna (np. silnie wybielająca) pasta stosowane przez długi czas mogą sprawić, że dziąsła będą krwawić, a zęby staną się wrażliwe. Dodatkowo, prócz wizyt profilaktycznych, dobrze jest również umawiać się na usuwanie kamienia nazębnego. To spowoduje, że zęby będą nie tylko zdrowsze, ale i ładniejsza. Wybielania nie warto przeprowadzać samodzielnie – o wiele lepiej jest umówić się do specjalisty na dobrany do naszych potrzeb i struktury zębów zabieg. Często usługi również rozszerzone o tego rodzaju zabiegi znaleźć można w przychodni Centrum Polkard w Olsztynie.

Zobacz również   Jak utrzymać piękny kolor włosów blond? Jak o nie dbać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.