środa, 29 maja

Na czym polegają różne metody drukowania 3D?

Pewne względy, takie jak trwałość, rozdzielczość lub rozmiar części, mogą zadecydować o wyborze między drukowaniem 3D SLA lub SLS.

Drukowanie 3D za pomocą metody SLS szybko buduje dokładne prototypy i funkcjonalne części produktów. W przypadku drukowania SLS 3D nie są wymagane żadne struktury wspierające, co pozwala na włączenie wielu części w jedną konstrukcję. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, gdy potrzebujesz dużej ilości części drukowanych w 3D.

Na czym polegają różne metody drukowania 3D?

Jaką metodę drukowania 3D wybrać do produktu

Ogólnie rzecz biorąc, SLS buduje bardziej trwałe, bardziej wytrzymałe części dzięki dostępnym materiałom inżynieryjnym oraz faktowi, że są to rzeczywiste spiekane tworzywa termoplastyczne. Części wykonane przy użyciu drukowania 3D metodą SLA oferują gładsze wykończenie powierzchni, które bardziej przypominają części formowane wtryskowo. Wykończenie powierzchni części SLS jest zwykle bardziej chropowate niż SLA lub inne technologie drukowania 3D, ale ta usługa zapewnia części, które są trwalsze i lepiej przystosowane do odporności na ciepło lub chemikalia. SLS działa również dobrze, jeśli potrzebna jest elastyczność lub stabilność wymiarowa.

Zobacz również   Ciekawostki o witaminach: b3 - tajemnica majów i azteków, b5 - wszędobylska i niezastąpiona

Materiały do stereolitografii SLA są uważane za fotopolimery, czyli żywice termoutwardzalne, które są w postaci płynnej. SLA oferuje najszerszy wybór tworzyw sztucznych do druku 3D o imponującym zakresie właściwości mechanicznych. Materiały SLS powstają jako proszki termoplastyczne. W porównaniu z materiałami SLA, materiał SLS może budować trwałe części do użytku końcowego. Oczywiście wybór metody drukowania 3D będzie zależeć od twoich potrzeb i od przeznaczenia części czy prototypu.

Cyfrowe przetwarzanie światła DPL jest podobne do SLA, ponieważ utwardza ciekłą żywicę światłem. Podstawowa różnica między tymi dwiema technologiami polega na tym, że DLP wykorzystuje ekran projektora światła cyfrowego, podczas gdy SLA wykorzystuje laser UV. Oznacza to, że drukarki 3D DLP mogą obrazować całą warstwę kompilacji za jednym razem, co skutkuje szybszymi prędkościami, aby uzyskać wydruk 3d. Wyższa przepustowość drukowania DLP sprawia, że ten proces nadaje się do niskonakładowych serii produkcyjnych części z tworzyw sztucznych.

Zobacz również   Magnetoterapia – pole magnetyczne w rehabilitacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.