czwartek, 1 czerwca

Lifting bez skalpela? Tak! To naprawdę możliwe!

Medycyna estetyczna to jeden z tych działów medycyny, w którym nowatorskie rozwiązania są na porządku dziennym. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt sięgnięcia po tak zwane nici liftingujące – rozwiązanie, które określane jest jako lifting bez użycia skalpela. Daje nie tylko rewelacyjne efekty, ale również istotnie skraca czas gojenia się skóry po przeprowadzonym zabiegu.

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące to monofilamentowe włókna pochodzenia syntetycznego. Buduje je jedna wiązka, której cechą charakterystyczną jest gładka powierzchnia, całkowicie pozbawiona bruzd oraz najmniejszych nawet zagłębień. Ich stosowanie to pewność, że skóra przejdzie naprawdę głęboką rewitalizację.

Jak wygląda zabieg?

W czasie zabiegu specjalista medycyny estetycznej umieszcza pod skórę pacjenta nici liftingujące. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego – dzięki temu osoby decydujące się na zabieg nie muszą obawiać się bólu. W klinikach o najwyższym standardzie – takich jak warszawska SkinClinic – wykorzystuje się niezwykle cienkie igły. To właśnie na nich osadza się nici, które następnie wprowadza się pod skórę. Osoby mające niski próg wrażliwości na ból mogą narzekać na poczucie dyskomfortu, które pojawia się w momencie wkłuwania igły. Czas zabiegu jest różny – zależy on od obszaru, w który mają zostać wszczepione nici. Na ogół nie trwa on jednak dłużej niż godzinę.

Kiedy zaleca się lifting bez skalpela?

Zastosowanie nici liftingujących jest niezwykle szerokie. Zabieg wykonuje się najczęściej u kobiet między 30. a 65. rokiem życia. Jego celem jest przede wszystkim nadanie skórze młodszego wyglądu. Nici liftingujące są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu, który jest operacją plastyczną przeprowadzaną w głębokiej narkozie. Za pomocą nici liftingujących można nie tylko zmniejszyć zmarszczki, ale również poprawić wygląd kości policzkowych oraz zmienić kształt łuku brwiowego. Specjalista medycyny estetycznej, który decyduje się wykonać zabieg, zawsze indywidualnie dobiera układ nici, aby osiągnąć pożądany przez pacjenta efekt. Pod uwagę brany jest stan skóry pacjenta, ale również jego oczekiwania co do rezultatów.

Nici liftingujące stosuje się nie tylko w obrębie twarzy. Z ich pomocą poprawiany jest wygląd:

  • piersi,
  • brzucha,
  • ud,
  • pośladków,
  • szyi,
  • dekoltu.

Rozstępy to kolejny problem natury estetycznej, z którym uporają się nici liftingujące. Co więcej, dają one zadowalające efekty nie tylko w przypadku świeżych rozstępów, ale również tych, które przybrały już barwę perłową.

Efekty zabiegu

Te pierwsze widoczne są od razu po tym, jak lekarz medycyny estetycznej zakończy zabieg. Skóra od razu wydaje się być młodsza, jest także bardziej napięta. Wyraźniejsze efekty pojawiają się po około sześciu tygodniach od wykonania zabiegu. Tyle bowiem czasu trzeba na to, aby doszło do wzmożonej produkcji kolagenu – substancji odpowiedzialnej za jędrność oraz napięcie skóry. Zwiększa się również synteza elastyny, której obecność gwarantuje większą sprężystość i elastyczność. Wszczepienie nici liftingujących przekłada się też na lepsze nawilżenie skóry. Wszystko za sprawą stymulowania wytwarzania naturalnego kwasu hialuronowego, który jest również hitem medycyny estetycznej.

Wszczepienie nici liftingujących jest zabiegiem bezpiecznym i gwarantującym naprawdę spektakularne efekty. Nie pozostają po nim na skórze żadne trwałe ślady. Do tego pierwsze efekty widać od razu po zakończeniu zabiegu. Stosowanie obciążającego organizm znieczulenia ogólnego nie jest potrzebne.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie internetowej kliniki SkinClinic: http://skinclinic.pl/zabiegi-dla-mezczyzn/twarz/nici-liftingujace/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*