wtorek, 18 czerwca

Które zabiegi dentystyczne dla dorosłych są refundowane przez NFZ?

Leczenie stomatologiczne w prywatnym gabinecie często wiąże się z większym komfortem psychicznym i fizycznym pacjenta oraz ze zdecydowanie krótszym czasem oczekiwania.  Dlatego właśnie, wiele osób woli zapłacić za wizytę niemałą sumę, ale uzyskać szybki i trwały efekt. Co prawda, duża ilość zabiegów dla dorosłych i tak dostępna jest tylko w pakiecie prywatnym,ale warto pamiętać, że niektóre problemy z jamą ustną można rozwiązać całkowicie za darmo korzystając z NFZ. Większość z nas regularnie opłaca składki na ubezpieczenie zdrowotne więc jednocześnie ma możliwość korzystania z usług lekarza współpracującego w ramach NFZ. Przeczytaj, które zabiegi możesz wykonać bezpłatnie! 

Stomatolog w Lublinie na NFZ

Pakiet gwarantowany w ramach NFZ nie jest zbyt obszerny, ale stanowi dobrą i tanią, a nawet darmową, alternatywę dla osób z problemem, który nie wymaga natychmiastowej interwencji. Do takich sytuacji należy chociażby usuwanie kamienia nazębnego czy przegląd dentystyczny. Poza tym, korzystając z możliwości wizyty u stomatologa w Lublinie na NFZ pacjent ma prawo do: 

Zobacz również   Zapalenie kaletki maziowej: diagnoza i skuteczne strategie leczenia

 

  • jednego badania stomatologicznego w roku,
  • trzech przeglądów jamy ustnej w skali roku,
  • wykonania dwóch zdjęć RTG zębów,
  • leczenia zmian na błonie śluzowej, 
  • chirurgicznego usuwania zęba,
  • znieczulenia w przypadku poważniejszych interwencji, 
  • leczenia protetycznego, w tym wymiany protezy raz na 5 lat, 
  • leczenia kanałowego, ale tylko od jedynek do trójek, 
  • leczenia próchnicy, a w przypadku konieczności wstawienia plomb na zagwarantowanie materiałów chemoutwardzalnych od jedynek do trójek, pozostałe plomby to amalgamaty. 

Klinika stomatologiczna w Lublinie 

Leczenie dentystyczne gwarantowane w ramach NFZ zwykle nie wystarcza, by zachować w pełni zdrowe zęby, zwłaszcza jeśli chodzi o problemy z tylnymi zębami. NFZ refunduje leczenie kanałowe tylko od jedynek do trójek, a jak wszyscy wiemy, bardzo często psują nam się inne zęby, w tym szóstki i siódemki, których leczenie zwykle wymaga interwencji kanałowej. Wtedy zaś czas na wizytę u prywatnego stomatologa w Lublinie. Przy okazji warto pamiętać, że w klinice stomatologicznej w Lublinie możesz założyć plomby chemoutwardzalne na wszystkich zębach, a nie tylko na przednich. Dzięki temu nie musisz obawiać się pogorszenia walorów estetycznych Twoich zębów poprzez wypełnienie ich ciemną masą, która nie daje ładnego efektu.

Zobacz również   Ból biodra a dieta: jakie produkty mogą pomóc w złagodzeniu bólu?

A jak to jest z leczeniem zębów u dzieci? 

Dzieci są pod tym względem w dużo lepszej sytuacji, ponieważ mogą liczyć na nieco większy pakiet pod kątem darmowych zabiegów dentystycznych. Może nie są beneficjentami protez, ale za to często leczą zgryz za pomocą aparatów ortodontycznych. Na szczęście leczenie ortodontyczne dla dzieci do wieku 12 lat jest całkowicie bezpłatne. A do 13 roku życia mogą one też liczyć na opiekę retencyjną po zdjęciu aparatu stałego. Co więcej samo leczenie realizowane jest na innych warunkach, ponieważ dzieci mogą leczyć wszystkie zęby w ramach NFZ. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.