środa, 29 maja

Kiedy należy przesadzić rośliny do nowych doniczek

Rośliny domowe są żywym dodatkiem do wnętrz, wprowadzają fakturę i kolor.

Twoje rośliny doniczkowe mogą nasycić dom ciepłem, podkreślić przejścia między przestrzeniami i służyć jako centralny punkt pomieszczenia. Połączenie doniczek, roślin i odpowiedniego wystroju poprawia zdrowie i sprawia, że rośliny stają się prawdziwym akcentem w twoim domu. W zbyt dużej doniczce gleba wysycha powoli, przez co roślina jest bardziej podatna na gnicie korzeni. Jeśli roślina jest zbyt duża na swoją doniczkę, nie ma miejsca na wzrost, może również przewrócić się. W zbyt małej doniczce gleba wysycha tak szybko, że roślina może wykazywać zahamowany wzrost. Ważne jest zatem, aby przesadzić swoje rośliny do odpowiednio dobranych doniczek.

Kiedy należy przesadzić rośliny do nowych doniczek

Doniczki w wielu kolorach i rozmiarach Prosperplast

W przypadku dużej rośliny preferowane są doniczki o tym takim rozmiarze, w których może ona swobodnie rosnąć. Zazwyczaj wybieramy doniczkę o 2 do 5 centymetrów większą niż obecna. Wybierz większe doniczki dla roślin domowych, które szybko rosną. Możemy również wybrać wysokie donice z wkładem do posadzenia roślin, które dobrze będą wyglądały w rogu pokoju, na balkonie czy tarasie.

Zobacz również   Jak najbardziej dobre wiązary kratownicowe

Najpopularniejszymi materiałami doniczkowymi są plastik i terakota lub glina. Doniczki plastikowe są kolorowe, lekkie i niedrogie. Mają tendencję do zatrzymywania wilgoci, więc możesz rzadziej podlewać rośliny. Wybierz plastik, gdy liczy się waga donicy, na przykład do powieszenia, przenoszenia lub postawienia na półce ściennej. Większość roślin doniczkowych nie rozwija się w stojącej wodzie, więc twoja doniczka potrzebuje otworu drenażowego na dole, który umożliwia odprowadzanie wody i dopływ powietrza.

Jeśli chcesz użyć doniczki bez otworów drenażowych do celów dekoracyjnych, użyj jej jako pojemnika, w którym znajduje się doniczka, w której rośnie roślina. Włóż praktyczną doniczkę z tworzywa sztucznego do ładnego pojemnika. Ta technika jest również nazywana podwójnym doniczkowaniem. Donica dekoracyjna nie potrzebuje otworów drenażowych, chociaż powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić pojemnik wewnętrzny pasujący do doniczki. Z pewnością prosperplast doniczki również doskonale sprawdzają się w ogrodach i na tarasach, pozwalając w ciekawy sposób wyeksponować rośliny kwitnące, trawy dekoracyjne lub mniejsze drzewka.

Zobacz również   Tachykardia – przyczyny, objawy i leczenie częstoskurczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.