środa, 29 maja

Jaki materac do sypialni powinniśmy wybrać?

Materac w naszej sypialni będzie odpowiadał za optymalną pozycję naszego ciała podczas snu.

Warto zatem zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego modelu, który będzie posiadał twardość zapewniającą nam odpowiednią pozycję w czasie snu. Możemy wybrać bardzo wiele różnych modeli, przykładowo będą to materace 160x 200 sklep internetowy może zaoferować nam materace sprężynowe, lateksowe, piankowe. Możemy zatem dobrać taki model, który będzie najbardziej pasował do naszych potrzeb.

Jaki materac do sypialni powinniśmy wybrać?

Jaki materac zapewni nam największy komfort?

Ważny będzie oczywiście materiał z jakiego wykonany jest materac, możemy wybrać materace piankowe, w tym przypadku materac będzie bardzo dobrze dostosowywał się do naszej pozycji. Z pewnością materac będzie podpierał osobę, która na nim śpi, na całej długości. Materace termoelastyczne dobrze wpływają na nasz kręgosłup, są to także materace bakteriobójcze. Z pewnością mogą wybrać je osoby, które cierpią na różnego rodzaju alergie. W przypadku materacy sprężynowych stosuje się bardzo duże ilości sprężyn zamkniętych w oddzielnych kieszeniach, dzięki czemu sprężyny nie są ze sobą połączone, działają od siebie niezależnie, oferując nam bardzo duży komfort. W przypadku starszych modeli materaców bonelowych sprężyny dużej wielkości połączone ze sobą powodowały, iż ruch jednej osoby wpływał na jakość snu drugiej osoby.

Warto zwrócić także uwagę na pokrowiec, obecnie dostępne są pokrowce na suwak, możemy łatwo je zdjąć, możemy je prać w pralce w 30 stopniach Celsjusza. Oczywiście dostępne są pokrowce bakteriobójcze, grzybobójcze, które przeciwdziałają rozwijaniu się roztoczy. Możemy zakupić także modele, które pachną kwiatami, są miłe w dotyku, posiadają także certyfikaty stwierdzające, iż wykonane są z materiałów bezpiecznych. Materace posiadają kilka stref komfortu, może być to strefa wsparcia głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, ud, łydek oraz stóp. W każdym z tych przypadków twardość materaca powinna być nieco inna, zapewniając nam odpowiedni komfort. Najczęściej dostępne są materace siedmiostrefowe, które pozwalają nam utrzymywać prawidłową sylwetkę w czasie snu. Warto oczywiście sprawdzić atesty oraz certyfikaty, które posiada materac, dobrym pomysłem będzie wybranie materaca znanych producentów, którzy posiadają dobrą opinię.

Wybór materaca nie jest zatem łatwy, należy zwrócić uwagę na różne modele, wybrać materac, który będzie najbardziej odpowiadał nam pod względem twardości, musi także oczywiście pasować do wielkości naszego łóżka. Wymieniając stary materac na nowoczesny materac ze sprężynami komorowymi lub też materac lateksowy z pewnością zauważymy poprawę jakości snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.