środa, 29 maja

Jak przechowywać warzywa i owoce?

Kiedy posiadamy duże gospodarstwo rolne, hodujemy dużą ilość warzyw i owoców powinniśmy zastanowić się także nad wybudowaniem chłodni.

Może ona pozwolić man na przechowywanie naszych płodów rolnych przez dłuższy czas. Z pewnością przechowywanie warzyw i owoców, może przynieść wymierne korzyści, pamiętajmy że ceny na skupie podczas zbiorów będą dosyć niskie. Dlatego też wiele osób decyduję się na przechowywanie ich i oczekiwanie na lepszą cenę, w terminie późniejszym. Dodatkowo możemy mieć także problemy z odbiorem dość dużej ilości w czasie okresu zbiorów, dlatego też coraz więcej rolników, sadowników korzysta z różnego rodzaju chłodni. Oczywiście należy wykonać ją w taki sposób aby pozwalała na utrzymywanie niższej temperatury niż na zewnątrz, dlatego też należy ją odpowiednio przygotować, wyposażyć w agregaty. W tym przypadku dobrym pomysłem może być konstrukcja stalowa, która będzie posiadała właściwą izolacje, w tym przypadku możemy użyć pianki lub waty.

Zobacz również   Masaż shantala – relaks dla twojego dziecka

Jak przechowywać warzywa i owoce?

Oczywiście musimy pamiętać iż całość powinna być szczelna, jednak wentylowana w taki sposób aby gorące powietrze nie dostawało się do środka.

Podczas przechowywania warzyw i owoców należy zwrócić uwagę aby półki, które służą do składowania były od siebie odpowiednie oddalone, będziemy bowiem potrzebowali odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Z pewnością ważna będzie także odpowiednia wilgotność. W przypadku jeżeli powietrze w naszym magazynie, w naszej chłodni będzie zbyt suche, wówczas może prowadzić to do wysychania płodów rolnych, wówczas będą one traciły na wadze, traciły swoją jakość. W tym przypadku może się okazać iż będziemy je musieli sprzedać taniej niż zakładaliśmy jako inną klasę owoców i warzyw. Z pewnością osoby które zastanawiałem się jak przechowywać brokuły, powinny poszukać informacji na temat ogólnego przechowywania warzyw i owoców, są one bardzo podobne w przypadku wielu różnych płodów rolnych, Jednak mogą się różnić okresem przechowywania, a także temperaturą jaka będie najbardziej odpowiednia. W tym przypadku należy także zwrócić uwagę w jakim okresie wykonane zostały zbiory, w jakim okresie dojrzewania został zebrany dany owoc czy też warzywo.

Zobacz również   Jak stworzyć idealny makijaż ust? Praktyczne wskazówki dla osiągnięcia efektu wow!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.