poniedziałek, 4 grudnia

Jak projektuje się logotyp firmy?

Wiele jest dziedzin w projektowaniu, których działanie ściśle jest związane z wykorzystaniem grafiki komputerowej.

To właśnie grafika komputerowa intensywnie wypiera tradycyjne metody prezentacji projektów i oprawę prezentowanych prac. Dotychczas wszystkie wizualizacje wykonywane były ręcznie niezależnie od tego, czy były to wizualizacje architektoniczne, czy dotyczyły wzornictwa przemysłowego. W tej chwili każda większa pracownia projektowa opiera się na grafice komputerowej. Najprostsze jest kreślenie planów w 2d, czyli płaskie przedstawienie projektowanego obiektu, jednakże większość firm woli iść dalej i wykorzystać możliwości rysowania w trzecim wymiarze. Wykorzystana przez projektantów grafika 3d daje znacznie szersze możliwości wizualizowania poszczególnych projektów. Nawet coś, wydawało by się, tak prostego jak śruba wykreślona w formacie 3d wywołuje inne wrażenie, a zaprezentowane w trójwymiarze meble znacznie lepiej trafiają do potencjalnych klientów. Obecnie w projektowaniu znaków graficznych wykorzystuje się zaawansowane programy graficzne. Jak projektuje się logotyp firmy?

Nikt już nie korzysta z tradycyjnych metod przedstawiania grafiki, czyli rycin i plakatów odręcznych, lecz wszyscy opierają się na grafice uzyskiwanej w programach takich, jak Adobe Photoshop, Illustrator, czy InDesign.

Wykonanie plakatu, folderu reklamowego, czy choćby loga nie jest już możliwe bez pomocy programów graficznych. Może sama praca nad projektem i rysowanie jest żmudne, ale w ogólnym rozrachunku, po dodaniu pracy przy edycji. Praca na komputerze oszczędza czas i energię. Łatwiejsze jest też samo projektowanie przy wykorzystaniu programów graficznych, daje możliwość szybkich zmian w projekcie, więc na przykład projektowane logo bardzo szybko może zostać przemodelowane w kilku kierunkach i uzyskujemy kilka wersji do wyboru. Obok agencji reklamowych intensywnie rozwijają się pracownie graficzne skoncentrowane na projektowaniu i wykonywaniu grafiki dla innych firm. Kiedy chcemy zaprojektować od nowa logotypy czy hasła reklamowe warto skorzystać z usług firmy Branding Angab.co.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.