poniedziałek, 24 czerwca

Jak dbać o higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatu?

Zapewne wiemy o tym, że niektóre osoby z różnych przyczyn muszą nosić aparaty ortodontyczne.

Oczywiście nie jest to żaden obowiązek, ale jeśli chce się mieć ładne i zdrowe zęby to jak najbardziej warto się nad tym zastanowić. Trzeba pamiętać o tym, że wiąże się to ze sporym wydatkiem oraz z tym, że niestety nie można zapomnieć o odpowiedniej higienie jamy ustnej.

Co jest ważne w higienie jamy ustnej?

W przypadku, gdy ktoś zdecydował się na noszenie aparatu ortodontycznego powinien wiedzieć o tym, że w tym okresie higiena jamy ustnej jest w zasadzie kluczowa. Oczywiście my sami nie powinniśmy się o nic obawiać, bo wszystko dokładnie powinien pokazać nam ortodonta, do którego uczęszczamy. Przede wszystkim chodzi o to, aby regularnie używać nici dentystycznych, ponieważ przy ich pomocy można wyczyścić przestrzenie między zębami, które nie zawsze dostępne są dla szczoteczki. Sposób używania oraz to jaki nici konkretnie kupić powinien zostać nam pokazany. W dodatku warto zaopatrzyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem, bo to właśnie ona nadaje się do czyszczenia zębów wtedy, gdy mamy aparat na zębach. W dodatku bardzo ważne jest, aby po umyciu zębów i skorzystaniu z nici wypłukać naszą jamę ustną płynem. Dzięki temu można usunąć pozostałe bakterie i zanieczyszczenia z zębów, a także zredukować kamień nazębny.
Jak dbać o higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatu?

Zobacz również   Skuteczne metody łagodzenia migreny: porady i triki

W jakim gabinecie zakładać aparat na zęby?

Jeśli ktoś z nas nie wie, gdzie najlepiej zakładać aparat na zęby to pamiętajmy o tym, aby do tego celu wybierać tylko i wyłącznie polecane i jak najbardziej doświadczone gabinety – wtedy możemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane jak należy, a jest to niezwykle ważna kwestia w kontekście leczenia wad zgryzu. Z kolei wtedy, gdy chcemy dowiedzieć się więcej na temat cena za aparaty ortodontyczne to warto wpisać w przeglądarkę coś takiego jak http://wroclaw-ortodonta.pl/techniki-leczenia/ i tam na pewno znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.