poniedziałek, 24 czerwca

Inteligentne implanty – koniec z kompromisami!

Powiększanie piersi to jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych. Na drodze od pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim do efektu końcowego, pacjentki muszą podjąć szereg ważnych decyzji, które wcale nie są łatwe. Chirurdzy oferują wiele możliwości związanych z przebiegiem operacji, wyborem technik zabiegowych oraz rodzaju i wielkości implantów. Dla pacjentek najistotniejszy jest wynik końcowy, który w dużym stopniu uzależniony jest od rodzaju implantu.

Czym wypełniane są implanty?

Implanty piersi wypełniane są zazwyczaj jednym z dwóch najpopularniejszych rodzajów wypełnienia: roztworem soli fizjologicznej lub żelem silikonowym. Te pierwsze wprowadzane są do loży puste a następnie, napełniane roztworem soli fizjologicznej.

– Ich wprowadzenie zwykle wymaga mniejszego nacięcia skóry niż przy implantach silikonowych, ale posiadają one pewne minusy – tłumaczy Dr n med. Kamil Pietrasik, specjalista chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem.

– Ze względu na rodzaj środka wypełniającego, grubość i konsystencję ściany implantu konsystencja piersi po ich powiększeniu daleka jest od naturalnej. Ponadto, implanty te częściej mogą fałdować się (rippling), powodując widoczne marszczenie się skóry w górnej części gruczołu. Implanty wypełnione solą fizjologiczną częściej ulegają rozszczelnieniu w związku z czym efekt powiększenia piersi przy ich użyciu może nie być trwały.

Zobacz również   Cholesterol ldl – co to jest, kiedy badać, jak obniżyć i inne ważne informacje

Drugi rodzaj wypełnienia, czyli żel silikonowy stosowany jest w implantach nowszej generacji. Zachowuje on wysoki stopień stabilności formy. – Według większości pacjentek ten rodzaj wypełnienia w dotyku daje wrażenie najbardziej zbliżone do naturalnych piersi – mówi dr Kamil Pietrasik.

Kształt a efekt

Implanty piersi różnią się kształtem i objętością. Ze względu na kształt można je podzielić na okrągłe i anatomiczne. . Modele okrągłe wykorzystywane są zwykle w celu zwiększenia pełności w górnej części piersi, a tzw. anatomiczne używane są w celu odwzorowania naturalnego kształtu biustu.

– Wiele pacjentek decyduje się na implanty okrągłe, jednak nie są one zadowalające dla wszystkich, ze względu na mniej naturalny kształt piersi po ich wprowadzeniu – tłumaczy dr Kamil Pietrasik. – Kształt piersi może odbiegać od naturalnego (większa pełność w górnym biegunie piersi) co przez niektóre pacjentki jest pożądane, gdyż imituje efekt stosowania biustonosza typu push-up.

Zobacz również   Czym jest kserostomia? problem z suchością w ustach

Dla pacjentek chcących posiadać piersi naturalnego kształtu (tj. połowa kropli) rozwiązaniem mogą być implanty anatomiczne. Niestety w tym przypadku istnieje ryzyko obrócenia się implanty (ok 10%), co powoduje zmianę kształtu piersi i w konsekwencji konieczność ponownej operacji.

Innowacja i koniec kompromisów!

– Wieloletnie badania i testy zaowocowały powstaniem nowej 6 generacji implantów – mówi Dr Kamil Pietrasik. – Implanty Motiva Ergonomix® to przełom w chirurgii plastycznej. To pierwsze implanty, które zachowują się jak naturalne piersi. W pozycji leżącej, punkt projekcji znajduje się w centralnej części implantu, a gdy pacjentka stoi, przenosi się on do dolnej części, imitując zachowanie naturalnych piersi – tłumaczy ekspert.

Dzięki zastosowaniu zasad ergonomii i specjalnej technologii TrueTissue Technology®, implanty Motiva Ergonomix® pozwalają na uzyskanie nie tylko naturalnego wyglądu piersi ale także konsystencji. Są w 100% wypełnione żelem silikonowym, zamkniętym w elastycznej powłoce elastomerowej, który w „inteligentny” sposób przemieszcza się w obrębie implantu, zmieniając punkt projekcji dzięki działaniu grawitacji, dostosowując się do pozycji pacjentki. Ponieważ są to implanty o podstawie okrągłej ich ewentualna rotacja/obrócenie nie zmieni kształtu piersi a więc nie będzie wymagała ponownej operacji.

Zobacz również   Jak prawidłowo pobrać mocz do badania?

Implanty Ergonomix spełniają wieloletnie marzenia chirurgów zajmujących się operacjami piersi o okrągłych implantach anatomicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.