wtorek, 18 czerwca

Integracja systemów usprawni działanie procesów w firmach

Integracja systemu odnosi się do procesu, gdzie różne podsystemy składowe lub komponentów zostają połączone w jeden obejmujący wszystkie inne większy system.

Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia podsystemom wspólne funkcjonowanie, zatem symbioza stworzona poprzez integrację systemu pozwala systemowi głównemu osiągnąć nadrzędną funkcjonalność wymaganą przez dana firmę. W wielu firmach, które decydują się na przeprowadzenie integracji systemów istnieje potrzeba poprawy wydajności, a tym samym produktywności i jakości ich działań. Celem jest zazwyczaj skłonienie różnych systemów informatycznych firmy do komunikowania się ze sobą, tak aby uniknąć ręcznego udostępniania informacji innym działom. Zasadniczo integracja systemów ma na celu przyśpieszenie wymiany informacji, dodatkowo działanie to łączy firmę ze stronami trzecimi, takimi jak dostawcy czy klienci. Integracja systemów usprawni działanie procesów w firmach

Każdy z nich ma swoje unikalne zainteresowania informacjami generowanymi przez firmę.

Integracja systemu umożliwia dostawcom śledzenie poziomów surowców, pozwala klientom na śledzenie zapasów produktów gotowych. Określenie odpowiedniego rozwiązania integracji systemów nie jest w żadnym wypadku zadaniem łatwym. Musisz wybrać właściwe podsystemy, właściwe lokalizacje i prawidłowy charakter relacji. W tym celu bardzo ważne jest, abyś rozumieć, jakie procesy są zaangażowane, ponieważ wszystkie muszą brać udział w wymianie informacji. Przykładowo kiedy będziemy chcieli zespolić różne działy firmy, które jednak posiadają różne oprogramowanie które nie jest ze sobą kompatybilne, trzeba będzie przeprowadzić integrację wszystkich systemów. Może zdarzyć się w czasie rozwoju firmy pojawia się nowy dział, który znajduje się w innym kraju, gdzie w księgowości wykorzystuje się określone oprogramowanie charakterystyczne dla danego kraju. Jednak powinno ono współdziałać z naszym system księgowym. Wówczas musi zostać przeprowadzona fachowa integracja systemów it, dzięki temu można mieć dostęp do tych samych danych z różnych oddziałów firmy. To ważne aby przykładowo nie zdublować zamówień, a także mieć dostęp do wszystkich danych w czasie rzeczywistym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.