czwartek, 22 lutego

Gdzie kupić witaminę E?

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, między innymi pomaga spowolnić proces starzenia. To właśnie dlatego witamina E jest nazywana często witaminą odmładzającą lub witaminą płodności. Witamina E występuje nie tylko w kosmetykach, ale także w postaci farmaceutyków i suplementów diety. Mowa tutaj o witaminie E w kapsułkach, witaminie E w kroplach lub witaminie E w tabletkach.

Właściwości witaminy E

Witamina E to grupa związków należących do tokochromanoli. Bioaktywne związki pozyskiwane z roślin oleistych stanowią najsilniejszy przeciwutleniacz, który jest niezbędny dla organizmu człowieka. Ze względu na to, że witaminy odmładzające działają wielokierunkowo i biorą udział w wielu procesach fizjologicznych, należy zwrócić szczególną uwagę na zaspokojenie potrzeb poszczególnych związków. Witamina E bierze udział w procesach metabolicznych oraz jest w składzie błon komórkowych. Związek ten ma postać żółtego lepkiego oleju i jest rozpuszczalny w tłuszczach.

Zobacz również   Zwyrodnienie kręgosłupa – przyczyny, objawy, leczenie, Ćwiczenia przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa

Ze względu na zdolność spowalniania procesów starzenia witamina E jest stosowana w farmaceutykach i kosmetykach. Ma silne właściwości antyoksydacyjne, neutralizuje wolne rodniki oraz chroni komórki przed ewentualnymi uszkodzeniami. Pomaga również w zachowaniu prawidłowej krzepliwości krwi, zwiększenia wydolności mięśni oraz świetnie działa na wzrok. Objawami niedoboru witaminy E mogą być: blada skóra, bóle oraz zanik mięśni, ogólne zmęczenie, częste infekcje, zaburzenia układu kostnego oraz rogowacenie naskórka.

Witamina E w formie tabletek

Suplementy z witaminą E znaleźć można w każdej aptece; stacjonarnie, czy online — większość preparatów jest dostępna bez recepty. Przeciwutleniacze występują w postaci tabletek, kapsułek oraz kropli. Witamina E w tabletkach i witamina E w kapsułkach może zawierać jako substancję czynną tylko witaminę E. Na aptecznych półkach można również znaleźć preparaty wieloskładnikowe, które oprócz witaminy E zawierają inne substancje takie jak: witamina A, witamina D lub witamina K: ADEK Vita x 60 Kapsułek, Allnutrition Adek + Omega 3 Strong, Witamina A+E Forte AMS.

Zobacz również   Neuropatia: diagnoza, leczenie i rehabilitacja w przypadku uszkodzenia nerwów

Witamina E w kroplach

Wśród preparatów zawierających witaminę E są farmaceutyki w postaci suplementów diety i kropli, które są łatwiejsze do podania dzieciom i mogą charakteryzować się lepszym wchłanianiem. Krople w postaci leku to np.: SOLGAR Witamina E w formie płynnej, Natur Planet Witamina E krople i wiele innych. Tak samo, jak w przypadku tabletek, witamina E w kroplach może występować razem z witaminą A, D oraz K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.